מוזמנים ליום הקרמבו

תנועת "כנפיים של קרמבו" מציינת 15 שנים לפעילותה ומבקשים מכם לפתוח את הלב * סניף כנפיים של קרמבו במקיף ט' בעיר נפתח בשנה שעברה * סניף נוסף במזרח העיר בשלבי הקמה

ביום חמישי הקרוב (15.12.16) תציין עמותת "כנפיים של קרמבו" 15 שנים לפעילותה. זוהי תנועת הנוער הראשונה והיחידה מסוגה בעולם, המשלבת ילדים עם ובלי צרכים מיוחדים. התנועה מפעילה קרוב ל-55 סניפים ברחבי הארץ, אחד מהם פועל במקיף ט' בעיר בשיתוף מנהל קהילה- אגף הנוער והצעירים ומנהל לשילוב חברתי- הלשכה לשיקום נכויות. סניף נוסף צפוי לקום במזרח העיר. לרגל חגיגות 15 שנים לתנועת קרמבו. פעילי התנועה יחכו במרכזי הערים עם דוכנים לתרומות, מוצרי התנועה למכירה וחלוקת פליירים על התנועה.

בראשון לציון יוקמו הדוכנים בקניון הזהב וקניון רוטשילד, תושבי העיר מוזמנים להגיע לפגוש את הפעילים של התנועה ולקנות מהמוצרים של התנועה בדוכנים בין השעות 16:00 ל20:00.

העמותה פועלת ליצור חברה שוויונית וטובה יותר, המקבלת את כולם לתוכה. השנה גם נפתחה באופן חגיגי קבוצת ח"צ – חונכים צעירים, שכוללת ילדים בכיתות ז' שעוברים שנת הכשרה לקראת חונכות בתנועה.

בתנועה משולבים ילדים ובני נוער בגילאי 7-21 עם צרכים מיוחדים, עם לקויות קוגניטיביות, תקשורתיות, נכויות פיזיות ותסמונות שונות וכן, בני נוער בגילאי 14-18 מהחינוך הכללי החונכים אותם.

סניף ראשון לציון מערב מונה כ -26 חניכים עם צרכים מיוחדים, וכ-60 חונכים מכיתות  ח'-יב' מכל מרחבי החינוך בעיר. הסניף מופעל על-ידי הנהגה צעירה של בני נוער. הפעילות בסניף ראשון לציון מתקיימת בימי שני בין השעות 17:00-20:00 במקיף ט', תיכון אשלים.

ממלא מקום וסגן ראש העירייה, מוטי עג'מי, המחזיק בתיק שילוב חברתי, אמר: "העשייה של העמותה מבורכת ואנו גאים בפעילותה בעיר. כנפיים של קרמבו, כשמם כן הם, מעניקים כנפיים לאלו שיכולים להמריא אבל זקוקים את האמונה בהם".

חבר המועצה דורון אוזן, המחזיק בתיק הצעירים והנוער, הוסיף: "יש לנו נוער נהדר ואיכותי שפועלים ממקום של שמחה ואהבה  וברוח חג החנוכה שבפתח הם מאירים ומפיצים אור בקרב בעלי הצרכים המיוחדים ובני משפחותיהם".

  

יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

13 בדצמבר 2016