בצל ירי הטילים על ראשון לציון נולד זבר בחי כיף

מזל טוב בצל ירי הטילים על ראשון לציון נולד זבר בחי כיף

כהצדעה לטיל המיירט של כיפת ברזל- נקרא שמו של הזבר טמיר * במהלך האזעקות הזבר הצעיר ואמו דווקא צוהלים * וגם- שימוש במלכודות דבק נגד עכברים לכד גור חתולים

ערב מבצע "צוק איתן" נולד בחי כיף בראשון לציון זבר קטנטן. בחי כיף ציפו ארוכות ללידה שכן לפני שנה הייתה הפלה של אחת הזברות. בחי כיף החליטו להעניק לו את השם "טמיר" על שם טיל כיפת הברזל שמיירט עד כה בהצלחה את הטילים המשוגרים לעבר העיר.

ד"ר אפי וגשל מהחי כיף מספר שהזברה יכולה לתכנן את שעת הלידה ובדרך כלל זה קורה לקראת עלות השחר. הזבר נולד במשקל של קצת יותר מ-30 קילו וכבר באותו היום הוא נעמד על הרגליים ונצמד לאמו. בחי כיף חששו שמא האזעקות והיירוטים יבהילו את הרך הנולד, אלא שהוא ואמו דווקא צוהלים בעת האזעקה. ד"ר אפי וגשל מסביר כי מכיוון שהחי כיף ממוקם סמוך לכביש 4 ולרעש הקבוע הבוקע ממנו, הם אינם מתרגשים משאר הרעשים.

אגב- גם חיות נוספות מגיבות לאזעקה, הטווסים קוראים בקול והאריה שואג. בימים הראשונים החליטו בחי כיף להשאיר את החיות בתוך תאי הלילה שהם מוגנים. אולם אחרי מספר ימים הוחלט לאפשר להם לבחור היכן להיות וברוב המקרים הם מעדיפים להסתובב מחוץ לתאי הלילה.

בתוך כך, בשירות הווטרינרי איתרו השבוע גור חתולים בן חודש וחצי שנלכד במלכודת דבק. בשירות הווטרינרי מסבירים כי שימוש במדבקות אלו בעייתיות מאוד וקוראים לציבור שלא לעשות בו שימוש אלא להיעזר באמצעים אחרים, או בהתייעצות עם מדבירים מקצועיים. אותו גור חתולים שבשירות החליטו לתת לו את השם פיץ, נלכד במלכודת שגרמו לו חבלות בגוף. בשירות טיפלו בו באמצעות טלק ושמן כדי להסיר את שכבות הדבק ממנו. כעת, לאחר חיסון וסירוס, הוא מחפש בית חם שיאמץ אותו.

 

צילום הזברה: עידן גרוס

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

21 ביולי 2014