זיקוקי הדינור הוקדמו לטובת הילדים

 

מתיסלם ועד עידן יניב, מיהודית רביץ ועד מושיק עפיה * 39 הופעות של זמרים, רקדנים ולהקות

יופיעו בשמונה במות בידור ברחבי העיר * החידוש הפעם: בימת ילדים בה יופיעו דיג דיג דוג וחיפזון וזהירון

עם תום אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, תלבש העיר ראשון לציון חג ותחגוג את יום העצמאות ה-66 למדינת ישראל. בהתאם למדיניות ראש עיריית לציון , דב צור, אירועי החג יתקיימו בשמונה במות ברחבי העיר- גן המושבה, בית העם, הרובע, פארק הזיכרון, נאות שקמה, שיכון המזרח, רמת אליהו ונווה חוף. לא פחות מ-39 הופעות של להקות, זמרים ורקדנים שונים יופיעו במהלך הערב. כאשר האמנים המובילים יהיו רמי פורטיס במתחם הרובע, להקת תיסלם בגן המושבה, יואב יצחק בפארק הזיכרון, יהודית רביץ בנאות שקמה, עידן יניב בשיכון מזרח ומושיק עפיה ברמת אליהו.

עיריית ראשון לציון פעלה כבכל שנה לתפאורה מוארת וצבעונית לאווירת החג, כאשר לאורך רחוב הרצל הותקן מפל תאורה מדהים של 600 מטרים של נורות לד כחולות. ברחוב רוטשילד המחבר את רחובות ז'בוטינסקי והרצל הותקנו אלמנטים בצורות מעוגלות עליהם נורות לד צבעוניות. בגן העיר הותקנו דגלים מוארים, רשתות תאורה ואלמנטים נוספים לאורך שדרות העצים. במדשאות  הותקנו פסי אור מיוחדים בעלי תאורת לד מתחלפת.

העירייה הוסיפה ודגללה בשכונות קרית ראשון, שיכון מזרח, נווה חוף, רמת אליהו, נחלת יהודה וכמובן סמוך לבית העלמין הצבאי. יש לציין כי במהלך העבודות המשיך אגף החשמל בעירייה בתחזוקה השוטפת של התאורה העירונית ושלטי העיר.

הפעם, ביוזמת מחזיקת תיק התרבות, חברת המועצה, קרן דנה, תקצה העירייה את בימת מתחם הרובע בחלקו הראשון של הערב עבור ילדי העיר. שרון שחל ודיג דיג דוג יופיעו בתשע בערב ובתשע וחצי יופיעו חיפזון וזהירון. כבר עתה חולקו בכל גני החובה בעיר דיסקים של חיפזון וזהירון, כך שהילדים יגיעו מוכנים ומתורגלים. בנוסף, בעקבות פניית הורים, הוחלט להקדים את מפגן הזיקוקים בחצי שעה לשעה 21:30 כדי שכל הילדים יוכלו ליהנות ממה שמסמל הכי טוב את חגיגות יום העצמאות. "בכל שנה, חלק מההורים נאלצים להחזיק את ילדיהם ערים כדי שיחזו במופע הזיקוקים" מסבירה קרן "הפעם הקדמנו את הזיקוקים בחצי שעה ואני בטוחה שהילדים ייהנו הן מהמופעים עבורם והן מהזיקוקים".

יום למחרת יפתח מוזיאון ראשון לציון את שעריו בין השעות 10:00 ל-14:00. הפעילות תחל בהקרנת סרטון "דגל הלאום" המספר את סיפור יצירת הדגל הלאומי אשר עוצב ונוצר לראשונה בראשון לציון. בנוסף יוכלו המבקרים להתרשם מתערוכת צילומי ילדות ונעורים בראשון לציון. במקום יתקיימו גם סיורים מודרכים בליווי שחקנים וכן סדנאות ילדים. הכניסה לכל האירועים- חופשית.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "אני מזמין את כל התושבים לחגוג את יום הולדתה של מדינתנו וליהנות מההיצע התרבותי הנרחב של חגיגות יום העצמאות בעיר".

מנכ"ל החברה לתרבות, ספורט ונופש, המפיקה את האירועים, אלי פולק: "כבכל שנה, גם השנה דאגה החברה העירונית להקים שמונה במות מלאות שמחה ותוכן עם מיטב האמנים, להקות מחול וזמר, והעיקר מפגן זיקוקי דינור. תודתנו למשטרת ישראל, כוחות הביטחון והחברה לביטחון על אבטחת מאות אלפי החוגגים. מכאן נבקש סבלנות החוגגים לקיום בדיקות מחויבות לערב זה".

גם בחברה לביטחון וסדר ציבורי נערכים לקראת אירועי יום העצמאות, בשיתוף עם משטרת ישראל. מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני: "החברה לביטחון נערכה לכל החגיגות ותעשה הכל על מנת שהחוגגים ייהנו בצורה נוחה ובטוחה. אנו מבקשים מהציבור הרחב להיות ערני לחפצים חשודים, ובמידה וקיים חשש – לא להסס להפנות את תשומת ליבם של השוטרים והפקחים". נחמני מדגיש, כי החברה נערכה גם השנה לטפל במקרים של ונדליזם והקמות רעש בשעות הלילה המאוחרות, לאחר החגיגות. "בשעות הלילה המאוחרות נפרוש פקחים בגינות הציבוריות על מנת למנוע מטרדי רעש ושתיית אלכוהול בגינות".

 

צילום: 

עידן גרוס ואבי קקון

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

 

27 באפריל 2014