במסגרת אירועי שבוע החינוך בראשון לציון נבחרו 16 אנשי חינוך מצטיינים מהעיר

ראש העיר בטקס
 בשבוע שעבר חל בראשון לציון שבוע החינוך; במסגרת שבוע שלם רצוף אירועים שהוקדשו כולם לתחום החינוך,העניקה העיר תעודות הערכה ל-16 מחנכים מצטיינים באירוע מרכזי וייחודי שנערך לכבודם של אנשי החינוך בעיר

בשבוע שעבר חל בראשון לציון שבוע החינוך המתקיים בעיר זו השנה השלישית ברציפות. במסגרת השבוע התקיים בעיר טקס הענקת תעודות ל-16 מחנכים מצטיינים שנבחרו על ידי וועדה מיוחדת בהשתתפותם של מפקחים, מפקחי משרד החינוך ומנהלי אגפים, בראשותה של יו"ר הוועדה, ראש אגף חינוך יסודי, מירי אור גוטפריד.

מנהלי מוסדות החינוך בעיר הגישו בסך הכל 40 מועמדויות לפרס המחנך המצטיין מתוכם נבחרו 16 מצטיינים.

הוועדה בחרה את המחנכים המצטיינים על פי מספר גדול של קריטריונים, כדוגמת, מידת מחויבות המחנך להצלחת כל התלמידים, הטמעת ערכים וביטויים בתהליכי הוראה ולמידה, התנהגות ואתיקה מקצועית, מידת ההשקעה בהוראה, עבודת צוות והשתלבות בפעילויות בית ספריות, שיתוף הורים בהיבט החינוכי-לימודי, בקיאות בתחום הדעת ובהוראתו, מידת שילובן של טכנולוגיות תקשוב בהוראה ובלמידה, מידת קיום פעולות ליצירת מעורבות של תלמידים בהיבטים חברתיים וערכיים ועוד. השנה, לראשונה, גם המועמדים שלא זכו בתואר המחנך המצטיין קיבלו ציון לשבח.

הטקס, בהנחייתה של השחקנית רמה מסינגר, התקיים בנוכחותם של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, חבר המועצה ומחזיק תיק החינוך הממלכתי-דתי, אלי יבלון, חבר המועצה, אייל מושיוב, מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך, ד"ר סולי נתן, ראש מינהל החינוך, ד"ר שוש נחום, יו"ר וועד ההורים העירוני, אוהד אוזן, שנשאו דברים בפני 16 המחנכים המצטיינים, עובדי מינהל החינוך, אנשי חינוך, מפקחים, יו"ר ועדי הורים בעיר, משפחות ועוד.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, דיבר על המהפכה הטכנולוגית המתחוללת בעולם ועל הקשר שלה למערכת החינוך העירונית:"אנו צועדים על כביש  שמשתנה מתחת לרגלינו, וזה מלהיב ומאתגר אבל גם קצת מפחיד. אתם אלו שמכינים את הילדים שלנו לדהור על הכביש הזה, במכונית חסרת ההגה הזו, ליעד שלא ברור. אחריותנו  כעירייה להעמיד לכם את מיטב הכלים, הציוד, התוכנות והידע כדי שתוכלו ללמד בעידן המיוחד הזה. החלק שלכם הוא הנכונות לעשות את השינוי המתבקש וזה אינו דבר של מה בכך. למדתי על שינוי ותוצאותיו. כמעט תמיד הוא מביא תרומה חיובית. אז בקשתי מכם: תתחדשו. ואל תחששו להתחדש".

עוד הוסיף צור:"עוד בקשה חשובה: אני לא שוכח לרגע שתפקידנו הינו לחנך , לא רק ללמד. ביקשתי ממינהל החינוך לעבד תוכנית במסגרתה יילמד ערך ההתנדבות כמקצוע בכל שכבות הגיל מהגן ועד יא'. כשזה יגיע , אנא התייחסו לזה בכל הרצינות. טיבם של האנשים שנוציא מבין ידינו, החברה שלנו – תלויים בעיקר בזה" . 

צור ביקש להודות לצוותי החינוך על שיתוף הפעולה על הימים הארוכים ועל ההירתמות למסע המשותף הזה, למינהל החינוך לראש המנהל ד"ר שוש נחום וצוותה על כל חלקיו על המסירות והדבקות במטרה.

 ראש מינהל החינוך, ד"ר שוש נחום למחנכים המצטיינים:"אתם מהווים דוגמא ומופת לנתינה טהורה, המלווה במסירות ובנחישות אין קץ לתלמידים שלכם. ערב זה מאפשר לנו לבטא את ההערכה שלנו לעשייה ולתרומה הייחודית והמקצועית שלכם למערכת החינוך, ולהבליט את אותו קשר נפלא ומיוחד ביניכם לבין התלמידים שלכם אשר תמיד יזכרו ויוקירו אתכם. ההצלחות של מערכת החינוך העירונית שלנו אינן מובנות מאליהן. הן תוצאה של אסטרטגיה ומדיניות עירונית בהובלת ראש העיר – מר דב צור - הנותנים עדיפות עליונה לקידום החינוך, כולל הקצאת משאבים בהתאם לצרכים הדינאמיים של המערכת".

 יו"ר וועד ההורים העירוני, אוהד אוזן:"באולם יושבות מורות ומחנכות מצטיינות, שהבינו את נוסחת הקסם הפשוטה, של ההוראה האמיתית. הן לא עושות את המוטל עליהן אלא הרבה מעבר .אין הן מסתפקות במתן חוות דעת להורים באסיפת הורים, אלא מעדכנות מעת לעת ולפי הצורך עוד כשאפשר לתקן ."

 המצטיינים: בלה בונדה מגן הילדים "וכולם חברים", אפרת ברטל מגן הילדים "שלוש משאלות", שלומית זיתון מגן הילדים "חיוך בכל פינה", אתי אבני מבית הספר "איתמר", יקרת לזרוביץ מבית הספר "נווה דקלים", מרסל לוי מבית הספר "תרבות", מירי זיו מבית הספר "רעות", אביבה שמעון מבית הספר "אשכולות", אירית עמר מבית הספר "ניצנים", ריקי טוילי ממקיף ה' חטיבת הביניים ע"ש רבין, לוי יהודית ממקיף ד' ע"ש זלמן ארן, חיה ארביטמן ממקיף א' הגימנסיה הריאלית ע"ש א. קררי, אירה קומורובסקי מקיף י' אבני החושן, ילנה וייכרמן ממקיף ז' "רביבים", מזל פרוים, מחטיבת הביניים "דורות" ולאה עובדיה מגן הילדים "נעים ברוח".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

27 בפברואר 2012