סיכום מירוץ המוסיקה

הרצים במירוץ

6,000 רצים השתתפו במירוץ  המוסיקה

במזג אוויר ערפילי, מלווים בלהקות מוסיקליות, יצאו אלפי הרצים למירוץ  ראשון מסוגו בישראל. ראש העירייה, דב צור: "ראשון לציון חיה ונושמת ספורט"

 קצת לפני השעה שש בבוקר, ביום שישי האחרון, התייצבו אלפי רצים על קו הזינוק במרתון המוסיקה הראשון מסוגו בישראל. מזג האוויר היה ערפילי, ולאורך המסלול המתינו שלל להקות רוק והרכבים מוזיקליים בהסכם שיתוף פעולה עם בית הספר למוזיקה "רימון", אלפי מעודדים, תלמידים ומשפחות שבאו לעודד את הרצים. 

המרוץ כלל מקצה של 21 ק"מ (חצי מרתון), מקצה של 10 ק"מ ומקצה עממי של 2 ק"מ בלבד. למעלה מ-6,000 רצים השתתפו במירוץ שהחל והסתיים ברוטשילד פינת בן גוריון, שם נערכה חגיגה של מוסיקה וספורט. המסלול עבר בשכונות במערב העיר, שם הרצים זכו לעידוד הקהל –  והמשיך דרך מתחם יס פלנט, האגם המלאכותי בעיר, הסופרלנד וכן בשבילי גנים רחבים ופינות החמד בעיר.

ראש העירייה, דב צור, שקיבל את פני הרצים, אמר: "ראשון לציון חיה ונושמת ספורט. בשנתה ה-130 של העיר, החלטנו לצרף למגוון הפעילויות הספורטיביות הקיים בעיר גם מרוץ וחיפשנו לייחד אותו משאר המרוצים המתקיימים בישראל, אירוע ספורט שישלב ספורט עם מוסיקה שגם היא אחד המאפיינים הבולטים של העיר בשנים האחרונות. אין לי ספק שהמרוץ יהפוך למסורת שנתית.

אלי פולק, מנכ"ל החברה העירונית, שהפיקה את המרוץ אמר: "זו פעם ראשונה בהיסטוריה של העיר בה העירייה מקיימת אירוע מורכב מסוג זה, המשלב פעילות ספורטיבית אומנותית ומוסיקלית. אני משוכנע שהמשתתפים נהנו מהחוויה המשולבת".

 קרדיט צילום: רונן טופלברג

  

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

6 במאי 2013