חנוכה – זה בטוח לילדים!

  חנוכה – זה בטוח לילדים!

חג החנוכה קרב ובא ופעילויותיו הכרוכות גם באש ובשמן רותח מגבירות את סכנת ההיפגעות של ילדנו יותר מבשאר ימות השנה. בעיריית ראשון לציון שמים דגש רב על נושא בטיחות בכלל ובטיחות ילדים בפרט וביחד עם ארגון "בטרם" הוחלט לפרסם באתר העירייה הנחיות בטיחות לציבור ההורים והמבוגרים השומרים על ילדנו במהלך ימות החג.

לפני מספר חודשים כחלק מקידום נושא הבטיחות בעירייה, הצטרפה ראשון לציון לברית בין רשויות מקומיות המחויבות לקדם בתחום שיפוטן את בטיחות הילדים, בשיתוף עם ארגון "בטרם".  מסקר שערך הארגון לקראת החג בשנה שעברה עולה כי כ- 30% מההורים משאירים את החנוכייה הדולקת במקום המסכן את בטיחות הילדים. כ- 11% מניחים את החנוכייה הדולקת על גבי השיש במטבח ו כ- 12% מניחים אותה על גבי מפה המונחת על שולחנות במטבח, בסלון ובפינת האוכל.

מנגד מצביע הסקר על מודעות גבוהה של ההורים באשר להדלקת הנרות ובהבנה כי אין לאפשר לילד מתחת לגיל 9 להדליק נרות לבדו, ללא השגחה וסיוע של אדם בוגר. הנחיות נוספות אשר ניתנות להורים ומפורסמות באתר האינטרנט העירוני הם, איסוף שיער ארוך בטרם הדלקת החנוכייה, לא לאפשר לילדים קטנים אפשרות גישה למקום בו עומדות חנוכיות, להרחיק את הגפרורים והנרות מהישג ידם של הילדים ולהרחיק הילדים מקרבת השיש בשעת טיגון הלביבות.  

חבר מועצת העיר ויו"ר ועדת היגוי "בטרם" בעיר, אייל מושיוב: "נושא בטיחות הילדים עומד לנגד עינינו בכל ימות השנה ובמיוחד בעיתות חופשות וחגים. יש להקפיד על קלה כבחמורה בכל הנוגע לבטיחות ילדנו ולהתייחס בכובד ראש להנחיות הניתנות לקראת חג החנוכה. יש חשיבות להביא להגברת המודעות בקרב הציבור ובקרב המבוגרים השומרים על הילדים במהלך החג, על מנת למנוע את מקרה הפגיעה הבא. על כן פרסמנו באתר האינטרנט העירוני את הנחיות ארגון "בטרם" לשמירה על בטיחות הילדים בחג החנוכה ואני סבור כי אם ניתן את תשומת הלב הראויה ונפעל בהתאם להנחיות הבטיחות נעבור את ימי החג בבטחה ובהנאה".

כתב: עו"ד ינון אדלר, ס.דוברת עיריית ראשון לציון