"חוסכים טרחה וזמן-נרשמים מהבית לגן"

 

ההרשמה לגני הילדים, לצהרונים ולחטיבות הצעירות מתחילה החודש

מהשנה, ההרשמה דרך אתר האינטרנט העירוני בלבד

 ההרשמה לגני הילדים, לצהרונים ולחטיבות הצעירות תחל בתאריך 25.1.12. מהשנה, חידוש נוסף! הרישום לגני הילדים ולצהרונים יבוצע בדרך פשוטה ונוחה, באמצעות אתר האינטרנט של העירייה ואילו הרישום לחטיבות הצעירות יבוצע בבתי הספר. למידע על הרישום לחצו כאן. ציבור שאין ברשותו אינטרנט, יכול להגיע לעמדות התמיכה אותן מציבה העירייה, בהן יסייע להורים צוות מקצועי לרשום את ילדיהם לגני הילדים ולצהרונים. ניתן לגשת אל כל אחת מעמדות התמיכה הבאות בשעות הפעילות:

בניין העירייה-רחוב הכרמל 20-קומת כניסה. ימים א'-ה' 08:30-14:30, יום ב', 16:00-18:00.

אגף שירות לתושב-רחוב רמב"ם 26. ימים א'-ה', 08:30-14:30, יום ב' 16:00-18:00.

רמת אליהו-"ביתנו"-רחוב זלמן שניאור 23. ימים א',ג',ד',ה', 08:30-14:30, יום ב', 16:00-18:00.

כותר ראשון-רחוב תרמ"ב 7. ימים א', ב', ג', ה', 09:00-15:00, יום ב', 16:00-19:00.

 מערכת החינוך הקדם יסודית בראשון לציון מונה כ-7,300 ילדים הלומדים ב-245 גנים. הרישום יחל ביום רביעי ה-25 בינואר ויסתיים ביום שלישי ה-14 בפברואר. את התשלום ניתן להסדיר באמצעות כרטיס אשראי באתר האינטרנט העירוני.

תושבים חדשים בראשון לציון ותושבים ששינו כתובת בשנה האחרונה מוזמנים להגיע ליחידת הרישום באגף החינוך הקדם יסודי בבניין העירייה ולבצע הרשמה.

 ראש האגף לחינוך קדם יסודי, שולמית זכאי, אמרה "נערכנו השנה באופן מיוחד על מנת להעניק להורים ולילדים את השירות הטוב ביותר. השנה, לראשונה, יתבצע הרישום באתר האינטרנט העירוני בלבד, בצורה פשוטה, מהבית, ללא טרחה-חסכנו לציבור ההורים את ההגעה הפיזית לתחנות הרישום".  זכאי מוסיפה, כי "על מנת לשפר את השירות, להורים שאין ברשותם אינטרנט, פתחנו 4 תחנות רישום בעיר, בהן ימתינו לתושבים צוותי תמיכה שיסייעו להם בהרשמה ".

 בשבוע האחרון מקבלים ההורים חוברות ואגרות בהן יינתן הסבר מורחב אודות הרישום ומידע על התכניות הרבות והמגוונות הקיימות במערכת החינוך הקדם יסודית.

 ראש העירייה, דב צור: "גני הילדים מהווים מפגש ראשון לילדים הרכים עם האתגרים והמשימות של מערכת החינוך. אנו יודעים כי זהו צעד חשוב ומרגש אך לא פשוט עבור הילדים, וגם עבור ההורים, שמפקידים בידינו פיקדון יקר מכל- אנו מודעים לגודל האחריות והמחויבות ואנו עושים הכול על מנת להקל על המעבר. מהשנה, החלטנו לחסוך להורים העסוקים את ההגעה לתחנות הרישום ולשרת אותם בנוחות, בעזרת אתר האינטרנט העירוני. אני מקווה כי ההורים יתרגלו במהרה לשינוי שיחסוך להם זמן רב וטרחה".

 ראש מינהל החינוך, ד"ר שוש נחום, אמרה כי "אנו משקיעים מאמצים רבים על מנת לאפשר להורים רישום לגני הילדים העירוניים בדרך מכבדת, ראויה ונינוחה בכל האמצעים. צוות העובדים המסור של האגף לחינוך קדם יסודי עושה ללא ליאות, במהלך כל השנה, על מנת ליצור סביבת למידה חינוכית הולמת, המותאמת לצרכיהם הרגשיים והחברתיים של הילדים בגיל הרך".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

9 בינואר 2012