בעקבות ההסלמה בדרום בסוף השבוע

מודעת ההתגוננות של פיקוד העורף
  בעיריית ראשון לציון מקדימים ונערכים לכל תרחיש

בעקבות אירועי סוף השבוע בדרום וירי הרקטות והטילים מרצועת עזה לעבר ערי ישראל, התכנס מטה החירום העירוני, בראשות ראש העירייה, דב צור, וקיבל סקירה ממפקד הנפה של פיקוד העורף על הערכת המצב של הפיקוד בעקבות אירועי סוף השבוע.

מן הדיווח עולה כי הכוננות ביישובים ובערים שנמצאים בטווח 45 ק"מ מרצועת עזה עדיין בתוקף, וכי ראשון לציון לא נמצאת במרחק זה, ולכן היא אינה בטווח הכוננות ונותרת במצב של שגרה. יחד עם זאת, מציינים בפיקוד העורף כי מצב זה יכול להשתנות ועל העירייה להיות ערנית ומוכנה למעבר ממצב של שגרה למצב של כוננות וחלילה חירום.

עוד ציינו גורמי פיקוד העורף, כי בכל המקרים בהם היו פגיעות בנפש בסבב האחרון, היה זה מכיוון שאנשים לא שהו במרחב המוגן. לכן, ביקשו כי במצב של נפילת טילים יש לשוב ולהדגיש לתושבים כי יש למהר ולהיכנס למרחב מוגן ולשהות בו עשר דקות.

 ראש העירייה, דב צור, הדגיש כי עלינו להיות מוכנים לכל תרחיש. אנו עושים את ההכנות המקדימות מבחינת היערכות למצב חירום, מתוך תקווה שלא ניאלץ להפעיל אותה.

מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, חידד את חשיבות הזמינות של כוח האדם הפועל בשעת חירום וביקש מנושאי התפקידים לחדד נהלים ולהיות ערוכים לכל תרחיש.

  למידע כיצד לפעול בשעת חירום ניתן להיכנס לאתר פיקוד העורף בכתובת הבאה:

http://www.oref.org.il

 כתבה: טליה סומך, דוברת העירייה

24 באוגוסט 2011