ראשון לציון חיבקה בחום את משפחת שליט

 

אלפים הגיעו לעצרת תמיכה והזדהות עם משפחת שליט בראשון לציון

נועם שליט קרא לראש הממשלה: "נתניהו, הפסק להתעלל בגלעד".

 למעלה מאלפיים איש הגיעו אמש (מוצ"ש 31.7) לעצרת הזדהות ותמיכה במשפחת שליט בראשון לציון. בעצרת השתתפו אביבה ונועם שליט, ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ח"כ מירי רגב והזמר אלי לוזון. בין הנוכחים בעצרת היה גם אל"מ במיל' אמנון שרון, שנפל בשבי הסורי במלחמת יום הכיפורים.

 ביקורם של אביבה ונועם שליט בראשון לציון החל במפגש עם ראש העיר, דב צור, בלשכתו. לאחר מכן היו אביבה ונועם שליט אורחי הכבוד במופע "אופרה בלאפה" של אלי לוזון ושלושת הטנורים, שהתקיים בכיכר העירייה במסגרת אירועי הקיץ בעיר. משהגיעו אביבה ונועם שליט לכיכר העירייה, נעמד הקהל על רגליו, הריע ממושכות וקרא לעברם קריאות עידוד ותמיכה. 

 עיריית ראשון לציון פרסמה כי הערב ייערך בסימן "ראשון לציון מחבקת את משפחת שליט", ונערכה מבעוד מועד לחלק לקהל האלפים סרטים צהובים ומקלות "סטיקלייטים" בצבעים זוהרים.

 בנאומו קרא נועם שליט לראש הממשלה: "חייל צה"ל שבוי אינו נכס נדל"ן שמחירו נקבע בשוק לפי היצע וביקוש. נתניהו, הפסק להתעלל בגלעד. אל תתעלם מקול העם, אל תתעלם מרצון העם. זכור זאת וזכור מה שכל חטוף ושבוי יודע - בשבי אין מחר".

 ראש העיר ראשון לציון, דב צור, אמר לבני משפחת שליט: "אתם המשפחה של המדינה וגלעד הוא הבן של המדינה". צור הוסיף, כי "נועם ואביבה לימדו את כולנו פרק בהלכות פדיון שבויים. הגאווה הישראלית, האחריות, גדלות הנפש, הם שמצליחים לגייס את כל העם הזה למאבק שלהם". צור פנה לראש הממשלה ואמר: "נטל האחריות עליך גדול וברור, ועם זאת, מחזור אוגוסט שמתגייס מחר חייב לדעת שמצוות פדיון שבויים היא לא אות מתה, היא דבר חי, חובה, זכות".

ראש העיר קרא לקהל להגיע לעצרת הזדהות שתתקיים ב-28 באוגוסט בכיכר רבין, וציין כי העירייה תעמיד הסעות מאורגנות לטובת תושבי העיר.

 כתב: אייל בובר, סגן דוברת עיריית ראשון לציון