שדרוג לב העיר יוצא לדרך

תמונה של הדמיה
 

העבודות לשדרוג מדרחוב רוטשילד יחלו בעוד כחודש, לאחר שבסיומו של הליך מכרז נבחרה חברת "אחים רחמה-חברה לעבודות עפר פיתוח וכבישים בע"מ" לבצע את פרויקט השיפוץ

 בשבוע שעבר, בסיום הליך מכרז בחרה עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה הכלכלית, בחברת "אחים רחמה-חברה לעבודות עפר פיתוח וכבישים בע"מ" לביצוע פרויקט שיפוץ ושדרוג המדרחוב. מדובר ביוזמתו של ראש עיריית ראשון לציון , דב צור, לשדרג את המדרחוב, בהשקעה של כ-11 מיליון שקלים. העבודות תכלולנה שיפוץ מסיבי של מדרחוב רוטשילד הישן, בין רחוב הרצל לרחוב מוהליבר.

 כפי שמתאר אדריכל התוכנית, ליאור וולף, ממשרד צור-וולף, כיום המראה הכללי של המדרחוב מיושן. על כן, לבקשת העירייה, בוצע תכנון מחדש אשר פותח את המדרחוב, כך שניתן יהיה להביט מקצהו האחד לקצהו השני. במרכז המדרחוב מתוכננת שדרה רחבת ידיים ובצדדים ימוקמו בתי הקפה ובתי עסק. במקביל לתכנון הכולל פועל מעצב מוצר, המופקד על עיצוב מיוחד למתחם בדגש על שילוט רחוב, שילוט לחנויות ועמודי התאורה. כעת, מרגע סיום תהליך המכרז צפויות העבודות במקום להתחיל בעוד כחודש.

 ראש העירייה, דב צור: "מדרחוב רוטשילד הוא הלב הפועם של העיר מאז ימי המושבה ועד לימינו. כמי שמבינים את חשיבותו של המוקד ההיסטורי המרכזי בחייה של העיר, החלטנו לשפץ את המדרחוב, במסגרת התכניות לשיקום ושימור לב העיר ההיסטורית, ולהעניק לו את הכבוד הראוי לו בחיי העיר. אנו שומרים על הרוח ההיסטורית של המקום תוך התאמתו לתפקוד מודרני ועדכני. המבנים במדרחוב אשר נמצאים עוד מימי המושבה עברו או יעברו שימור, ביניהם, בניין העירייה הישן ובית מאירוביץ, ואת המדרחוב יעטוף אופי חדש-ישן, משודרג ומזמין עבור תושבי העיר".

 חבר המועצה אייל מושיוב, מחזיק תיק המדרחוב, אומר כי "לאורך כל הפרויקט הקפדנו לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם בעלי העסקים במדרחוב וגם בהמשך, עם תחילתן של העבודות, נמשיך לפעול באותה הדרך. אין לי ספק שהפרויקט הזה יעורר את המדרחוב וימשוך כבעבר את תושבי העיר והאזור, להסתובב וליהנות ממרכז העיר המחודש. אני מזמין את בעלי העסקים במדרחוב לפנות אלי בכל שאלה או בעיה-דלתי פתוחה".

 יו"ר החברה הכלכלית, יוסי שניר, אומר כי "כעת, משנבחר קבלן לביצוע עבודות שדרוג המדרחוב, יחלו העבודות במקום בעוד כחודש. בסיומן של העבודות יוכלו תושבי העיר ליהנות ממרכז ישן-חדש, ייחודי באופיו, שיהווה מוקד "ראשוני" מובהק. המדרחוב יזכה לטיפול כולל שישמר ויאדיר את צביונו, כמו בימים עברו". עוד הוסיף שניר:"נקווה לראות גם את בית הכנסת הגדול בפסגת הדרו כחלק מעבודות השימור המתבצעות בעיר".

 כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

31 באוקטובר 2011