אחרינו המבול...

 

בשבוע שעבר פקדה את המדינה סופה רצינית אשר הביאה עימה רוחות עזות, גשמים עזים ותחושה של כמות משקעים די מכובדת. מנכ"ל תאגיד המים העירוני, דני לב נתן לנו תמונה קצת יותר מדויקת לגבי כמות הגשמים שירדה ובהשוואה גם לממוצע השנתי עד כה.

 דני לב: "עד כה, נכון לסוף השבוע האחרון הגענו ל – 89 מילימטר גשם, מתוכם כ – 80 מ"מ מגשמי סוף השבוע. בשנה שעברה בתקופה זו ירדו כ – 110 מ"מ גשם. הממוצע השנתי עומד על כ- 500 מילימטר לעונת גשם ואנו מקווים כי נצליח להגיע לממוצע השנתי במהלך החודשים הקרובים ואף לעבור אותו".

 לב הוסיף כי ראשון לציון היא העיר היחידה בארץ שאוגרת חלק ניכר ממי הגשמים ומשתמשת בהם לצריכה עירונית, "אנו מצליחים לספק 65% מצריכת המים העירונית ממקורות עצמיים ורק 35% מגיעים ממקורות. כיום אנו משקים את כל הגינות הציבוריות במערב העיר במי גשמים, ואנו עובדים על הקמת מערכות שאיבה שיאפשרו לנו להשקות גם חלק מהגינות במרכז העיר במי גשמים".

 לב גם ציין כי חלק ממי הגשמים שנאספים מוחדרים חזרה לאקוויפר, "אנו אוספים מי גשמים, מובילים אותם על ידי קווים, תעלות ומובלים לשני אגמים במערב העיר ומחדירים אותם לאקוויפר. פעולה זו תורמת לשיפור איכות מי התהום הנפגעים בעיקר מהקולחים המוחדרים על ידי חברת מקורות. כיום, מחדירה מניב בין - 1.5 ל 3 מיליון קוב מים בשנה".  

 כתב: עו"ד ינון אדלר, ס.דוברת עיריית ראשון לציון