כבר טיילתם באגמון?

תמונת האגמון
  בסוף השבוע האחרון פקדו כ-2500 איש את אגמון הנקיק  והשתתפו עם ילדיהם בהפנינג טבע בסימן בריאות ואיכות הסביבה

הקיץ בפתח וכמדי שנה, קיימה עיריית ראשון לציון בשיתוף החברה להגנת הטבע, הפנינג הורים וילדים בפארק האגמון. כ-2500 איש השתתפו בשלל הפעילויות והאירועים בהשתתפות ראש העירייה, דב צור והמשנה לראש העיר, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך.

בין היתר התקיימו סדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים בהפעלת מד"צים עירוניים, משחקי גולף, פעילות יוגה המשלבת הורים וילדים על מחצלות, סדנת חמשת הצבעים בירקות ופירות- הצבעים הם פיגמנטים שיחד עם הפיטוכימיקלים בצמח אוצרים בתוכם שפע של סגולות בריאותיות.

כמו כן התקיימה שעת סיפור שעסקה בסכנות קרינת השמש, סדנאות בועות סבון שעוסקות בחשיבות שטיפת הידיים לפני הארוחה. וכמובן סיורים מודרכים באגמון שנערכו על ידי מתנדבי קורס איכות הסביבה.

מטרת האירוע היא לחשוף את התושבים אל הטבע העירוני הקסום ובד בבד להעלות את המודעות בנושאי בריאות ואיכות הסביבה באמצעות פעילויות משותפות להורים ולילדים. יש לציין כי כל הפעילויות הוצעו ללא תשלום.

אירוע זה הינו רק אחד משרשרת פעולות בהן נוקטת העירייה לקידום תרבות הפנאי והספורט, כך למשל לפני שלושה חודשים קיימה העירייה הפנינג בריאות ואהבת הטבע בגבעת האירוסים וציינה את פריחתו של אירוס הארגמן ושלל פרחי הבר.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "יש לנו עיר יפה וסביבה טבעית מדהימה לא פחות, מי שעדיין לא חזה במראה המרהיב של האגמים קסומים במערב העיר, כדאי שיגיע. מעודד אותי כל פעם מחדש לגלות את ההשתתפות הגדולה של תושבי העיר בפעילויות קהילתיות ברוח הבריאות ואיכות הסביבה".

 כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

6 ביוני 2013