אכיפה מוגברת כנגד בעלי עסקים שעוברים על החוק

 התוצאה:בחודשים האחרונים נסגרו בעיר 6 עסקי "פיצוציות"

 החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי, נקטה במהלך השנה החולפת במדיניות של אכיפה מוגברת כנגד בעלי עסקים בעיר, שפעלו בניגוד לחוק; במסגרת הפעילות, הוצאו צווי סגירה מנהליים ל-6 עסקי "פיצוציות" בראשון לציון

בראשון לציון עשרות רבות של עסקי "פיצוציות", כפי שנהוג לכנותם בשנים האחרונות, המציעים לעוברים והשבים שתייה קרה, עיתונים, חטיפים, משקאות אלכוהוליים, סיגריות וכדומה במהלך כל שעות היום וכמובן, בשעות הלילה.

 עסקים אלו נתונים באופן טבעי למגבלות החוק, שנפרצות לעיתים קרובות מידי. וכך, במהלך עבודתם השגרתית, נאלצים פקחי החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי, בשיתוף פעולה הדוק ומוצלח עם משטרת ישראל, להתמודד עם עסקים רבים מן הסוג הזה המבצעים עברות על החוק. בין היתר מדובר בעברות של ממכר אלכוהול מעבר לשעות המותרות בחוק, בממכר של אלכוהול לקטינים, ובממכר של "סמי פיצוציות" שהוצאו מחוץ לחוק ואינם מותרים למכירה כלל.

מדובר בעשרות מקרים של בדיקות בפיצוציות השונות ברחבי העיר ובמספר רב של מקרים בהם נתפסו פיצוציות בעת עבירה על החוק, בכל הנוגע למכירת משקאות אלכוהוליים. עם זאת, לא בכל המקרים הצליחה החברה להביא לסגירת הפיצוציות, אולם המשיכה בכל זאת  לקיים מלחמת חורמה בכל הקשור למכירת אלכוהול מעבר לשעות המותרות , לקטינים וכמובן, בעניין מכירת סמים.

 בין היתר, בשל הסיבות הללו, הוצאו בחודשים האחרונים כ-6 צווי סגירה מנהליים ל-6 "פיצוציות" ברחבי העיר. ראש האגף לסיור ושיטור בחברה לביטחון, אשר חן, מספר כי צוותי הפקחים מבצעים תצפיות על עסקים מן הסוג הזה, ופועלים מייד באם מתבצעת עבירה על חוק כזה או אחר. מדובר בעבירות רציניות ובחלקן פליליות, מספר חן, שגוררות ענישה חמורה  ברוב המקרים.

 מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות:"בעלי עסקים-ראו הוזהרתם! החברה העירונית לביטחון, שאכפה את הנושא באופן מוגבר במהלך השנה האחרונה והביאה לסגירת שש "פיצוציות" ברחבי העיר - תמשיך לעשות כן וביתר שאת גם בשנה הקרובה. לא נקל ראש בתופעות כגון ממכר אלכוהול לקטינים, סחר ב "סמי פיצוציות" ו/או חומרים מזיקים אחרים. עסקינן בעבירות פליליות ואנו רואים בפעולותינו אלו כשליחות למיגור התופעה וכחלק מתפקידנו בשמירה על הביטחון והסדר הציבורי".

 מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני:"הנזקים הנגרמים לבני הנוער שצורכים משקאות אלכוהוליים ו"סמי פיצוציות" באופן בלתי חוקי, הם חמורים ביותר ומצדיקים ענישה חמורה. לא נחדל, לא נסתפק בזאת ונמשיך לפעול באופן מקיף על מנת להבטיח כי מקרים מן הסוג הזה לא יחזרו על עצמם בעיר ראשון לציון".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

6 בדצמבר 2011