אקרופוליס החדשה

 

אקרופוליס החדשה: ארגון בינלאומי הפועל בשם ערכים, ללא מטרות רווח ונענה לכל קריאה לעזרה לזולת-גם בראשון לציון

 בחודש שעבר נרתמו חברי העמותה, בשיתוף מחלקת ההתנדבות של המנהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון, לסייע בשיפוץ בית של אם חד הורית וחסרת אמצעים לחמישה ילדים

 "אקרופוליס החדשה" היא ארגון בינלאומי החוקר ומלמד פילוסופיה מעשית כדרך חיים, אשר הוקם בשנת 1957 בארגנטינה. הארגון פועל כיום בלמעלה מ-50 מדינות בעולם ומונה עשרות אלפי חברים ומאות אלפי אוהדים המשתתפים בפעילויותיו. בשנת 1987 נפתח הסניף הישראלי, בו לומדים ותורמים לחברה מאות אנשים בתשעה מרכזים ברחבי הארץ, ובארבע השנים האחרונות, מקיים הארגון פעילות התנדבותית רבה ומבורכת, גם בראשון לציון.

 חברי הארגון מקדמים ערכים אנושיים וחברתיים, ומאמינים כי עשייה ערכית של כל אחד ואחת הכרחית על מנת להשיג שינוי אמיתי, כל מעשה של אחד משפיע על האחר. מתוך ראייה זו משתפים פעולה חברי העמותה במהלך כל ימות השנה עם מחלקת ההתנדבות באגף לפעולות חברתיות של המינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון. חברי הארגון יוזמים ונענים לכל קריאה לעזרה לזולת, מכל סוג: שיפוץ דירת מעבר לנשים מוכות, סיוע למשפחות וילדים, ניקוי חופים ושטחים ירוקים, מאמצים מרכזים קהילתיים לאוכלוסיות נזקקות וכדומה.

 בחודש שעבר, נרתמו שישה עשר מתנדבים מן הארגון, לסייע בשיפוץ וצביעת דירה ברמת אליהו של אם חד הורית וחמשת ילדיה, המטופלים במינהל לשילוב חברתי. בני המשפחות להם מסייעת "אקרופוליס החדשה" וכן עובדי האגף לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון, מודים מקרב לב למתנדבים על פעילותם המבורכת, על שניתנה למשפחה האפשרות לחזור ולחיות בבית חם ונעים, בטיחותי וראוי למגורים. חשוב לציין כי מאחורי היוזמה עומד אלעד פרוטר, יו"ר העמותה בראשל"צ.

 בחודש הבא (24.6.11) יקיימו חברי העמותה פעילות בארגון "ראשון אוהבת חיות", בית מחסה לכלבים מתוקים, בו יערכו החברים ניקיונות, שיפוץ קל, יאכילו את הכלבים, ישחקו איתם וחשוב מכל, יעניקו להם המון תשומת לב.  הארגון זקוק לעזרתם של מתנדבים נוספים. ניתן להתעניין בפרטים באתר האינטרנט של עמותת "אקרופוליס החדשה" שכתובתו:  newacropolis.org.il.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

16.5.2011