אלוף פיקוד העורף בראשון לציון

ראש העיר ואלוף פיקוד העורף
  אלוף פיקוד העורף הנכנס, אייל אייזנברג, הגיע בשבוע שעבר אל לשכתו של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, על מנת לדון בהערכות העיר לשעת חירום. בדיון השתתפו חבר המועצה מחזיק תיק הביטחון, ומ"מ יו"ר דירקטוריון בחברה לביטחון, עו"ד סורין גנות, מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן, סמנכ"ל העירייה, חיה ברנפלד ומנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני.

 מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני ומנהל אגף שירותי החירום בחברה, אדי נרומברג, הציגו בדיון את היערכות העיר למצב חירום. השניים ציינו כי העירייה נערכת להעניק לציבור מידע זמין ומהיר בשעת חירום וכן שירותים עירוניים חיוניים. כמו כן, צוין כי העירייה שינתה את היערכותה בשנה וחצי האחרונות, וכעת עורכת מספר תרגילים לשיפור ההיערכות. ראש העירייה דב צור דיבר על שימוש בחניונים תת-קרקעיים כמרחבים מוגנים בשעת חירום, וביקש שמערכת הביטחון תקבע תקן לבניית חניונים אלו. צור ציין כי בשעה שהעירייה מאשרת פרויקטים חדשים, הכוללים חניון תת-קרקעי, ניתן לחייב את הקבלנים בתקן מסוים שיאפשר מיגון מיטבי בשעת חירום. התקן הזה צריך להיקבע על ידי פיקוד העורף, ואנחנו נאכוף אותו. אלוף הפיקוד ציין כי מדובר ברעיון חשוב ושידאג להעלות אותו בפורומים המתאימים.

בסיכום הדיון שיבח האלוף אייזנברג את היערכות העיר ראשון לציון לחירום והוסיף כי העיר מתנהלת בסדר ובארגון וניכר כי יש לה רצון להתקדם אף יותר בתחום ההערכות לחירום.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

8 באוגוסט 2011