"אנשים טובים באמצע הדרך"

שני הפקחים הצדיקים
 כשהתפוצץ צינור בבניין מגורים ברמת אליהו, מצאה את עצמה תושבת בת 79  מתרוצצת בין דיירים שישלמו את חלקם לבין אינסטלאטור שביקש להותיר את כל הדיירים ללא מים למשך יממה *
אלא שאז הגיעו שני פקחי החברה לביטחון שגישרו בין הדיירים, חסכו עלויות תיקון ועזבו רק אחרי שהכול טופל

הפקחים חיים אסייג וחגית מלכה מהחברה לביטחון קיבלו מהמוקד עוד קריאה שגרתית על פיצוץ מים בבניין ברמת אליהו. אבל מה שנראה כעוד אירוע שכיח, הסתיים רק אחרי חמש שעות בהכרת תודה מרגשת של דיירת קשישה.

הכל החל אחרי שצינור בבניין ישן ברמת אליהו התפוצץ. מכיוון שלבניין אין ועד בית, המים המשיכו לזרום ולזרום והדיירים לא מיהרו להזמין אינסטלאטור שיתקן את המפגע.

רק לתושבת אחת היה מספיק איכפת כדי להתרוצץ בין הדיירים בניסיון לגבות מהם תשלום עבור התיקון, פני קשטן בת ה-79 שגרה בגפה בקומה השלישית.

"הגענו לשם, ופגשנו אישה נחמדה מאוד שאיכפת לה ורוצה לטפל בעניין" מספר הפקח אסייג "מתברר שכבר בבוקר היא יצרה קשר עם אינסטלאטור והוא לא הגיע". בסופו של דבר, בסביבות חמש אחר הצהריים הגיע האינסטלאטור שתירץ שהייתה לו עבודה חשובה במקום אחר והוא לא הצליח להגיע.

אלא שאם חשבה פני שלפחות עתה יתחיל האינסטלאטור בעבודתו, בישר הלה שבגלל רדת החשיכה, הוא לא יכול להתחיל לעבוד ויש לסגור את זרימת המים עד שישוב בבוקר. בשלב הזה התערב הפקח אסייג ואמר לאינסטלאטור שלא יתכן שלכל הדיירים לא יהיה מים עד שהוא יגיע בבוקר.

אסייג יצר קשר עם אינסטלאטור אחר שהגיע בתוך זמן קצר ואף נתן הצעת מחיר נמוכה ב-30 אחוזים מהאינסטלאטור הקודם. אלא שהסאגה הייתה רחוקה מסיום, שהרי כמט ממחצית הדיירים סירבו לשלם.

"כאב לי הלב על האישה, היא התחילה לבכות שם" מספר אסייג "אישה בגילה שבקושי עולה את המדרגות, צריכה לשכנע את הדיירים לשלם". אסייג ליווה את התושבת בין הדיירים והסביר להם שמדובר במפגע שהוא באחריות כלל הדיירים ואם הוא לא יתוקן, כל הדיירים יקבלו דו"חות.

בסופו של דבר, כל הדיירים שילמו והאינסטלאטור התחיל בעבודתו. אבל שני הפקחים, אסייג ומלכה, לא עזבו את המקום עד אשר הסתיימו העבודות.

פני קשטן ביקשה להכיר תודה לפקחים ושלחה מכתב לחברה לביטחון, בו כתבה בין היתר: "אני תושבת העיר כבר 50 שנה, ומעולם לא נתקלתי באנשים מיוחדים ואכפתיים כמותם. הם פשוט הצילו אותי. עליהם נאמר 'אנשים טובים באמצע הדרך".

כתב:  יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

2 באפריל 2013