עשרות מקדמי בריאות בקהילה הוכשרו ע"י העירייה

  "אני מאמינה שכל אחד יכול  להשפיע על הסביבה"

במועדוני יום, בגני הילדים ובבתי הקשישים- עיריית ראשון לציון הכשירה עשרות "מקדמי בריאות בקהילה" שיתרמו מזמנם וידריכו על הרגלי תזונה בריאים ,פעילות גופנית, חשיבות השינה,
השפעת המדיה על עיצוב התנהגות, מניעת עישון ועוד *  "הכי קל ונוח זה לא לעשות כלום ולהתלונן" מסבירה המתנדבת שיר גולדנברג

 כאשר עיריית ראשון לציון פרסמה קול קורא המזמין את התושבים להירשם לקורס "מקדמי בריאות בקהילה" שבסופו הם יוצבו במועדוני יום, גני ילדים ובתי הקשישים, ההערכה הייתה שכמה עשרות ירשמו. אבל ההיענות הייתה מרשימה- למעלה מ-200 תושבים ביקשו לקחת חלק בקורס ולכן, הוחלט לפתוח קורסים נוספים. השבוע התקיים טקס סיום קורס ראשון בו הוכשרו למעלה מ-30 מתנדבים מקדמי בריאות בקהילה, המשתתפים קיבלו תעודות על הכשרתם. במהלך שלושת החודשים האחרונים עברו המתנדבים הכשרה בתחומים שונים כמו: קידום בריאות, שינוי התנהגות בריאותית, הרגליה תזונה בריאים ,פעילות גופנית, חשיבות השינה, השפעת המדיה על עיצוב התנהגות, מניעת עישון ועוד. יש לציין כי זהו פיילוט ראשון בארץ במסגרת רשת ערים בריאות בישראל.הקורס הועבר ברמה אקדמית גבוהה בהנחיית ראש מדור קידום בריאות בקהילה באגודה לבריאות הציבור, מרינה מאיר והצוות המקצועי של המדור.

"איכפת לנו מהסביבה והקהילה שבה אנו חיים" מסבירה המתנדבת שיר גולדנברג בפשטות על הסיבות שהובילו להשתתפותה בקורס "אני מאמינה שכל אחד יכול להשפיע על הסביבה שבה הוא נמצא, הכי קל ונוח זה לא לעשות כלום ולהתלונן. היום אני אמא במשרה מלאה, וכהורה אתה מחפש זמן לנוח ולא להתרוצץ. אבל אני אחת שמאמינה באקטביזם, לקום מהכורסא ולעשות דברים גם אם זה פחות נוח". שיר תוצב בקרוב בגני הילדים וכבר מכינה תכנים לפעילות "אני מאמינה שהקניית ידע לילדים מגיל קטן, מובילה לכך שהם יהיו אחראים ואכפתיים יותר".

בעירייה מדגישים כי יוזמה זו היא חלק ממדיניות העירייה לקדם את נושא ההתנדבות וקידום בריאות התושבים ככלי מרכזי בקיומם של ערכים בסיסיים של החברה האזרחית. ההתנדבות מהווה בסיס לפתיחות חברתית ,לחוסן חברתי ורגישות תרבותית.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

24 ביוני 2013