תחרות ארצית באסטרופיסיקה

 

תלמיד שכבת י"ב , אורי אסולין , מבי"ס שש שנתי  מקיף ח' ,הגיע למקום רביעי המכובד בתחרות ארצית באסטרופיסיקה !!
אורי  לומד פיזיקה בביה"ס ברמת 5 יח"ל ויבחן בבחינת הבגרות בתום כיתה י"ב .

התחרות החלה כאשר כל בית ספר קיבל הפניה למבחן באינטרנט (התלמידים ענו על שאלון אמריקאי). . בבית הספר שלנו ענו נכון 4 תלמידים  אשר עלו לשלב ב. לשלב ב, עלו כ-500 תלמידים מכל הארץ. היה מבחן בכתב על חומר תיאורטי כולל תרגילים .

לשלב ג' של התחרות  עלה רק אורי יחד עם עוד כ- 50 תלמידים משאר בתי ספר בארץ .  שלב ג' נערך בתחילת חופשת הפסח. במשך יומיים שלמים התלמידים השתתפו בהרצאות אשר נערכו ע"י מרצים לפיסיקה ודוקטורנטים באוניברסיטת תל אביב. בתום שלב זה על התלמידים היה להבחן במבחן בכתב. 5 תלמידים סיימו בהצלחה שלב זה, ביניהם אורי.
עצם העליה לגמר זיכתה את התלמידים בציון 100 בפרק קרינה וחומר (המהווה את היחידה האחרונה מתוך החמש בבגרות בפיסיקה).

 
הגמר נערך בתאריך 29-5-2011 באוניברסיטת ת"א בנוכחות פרופסורים מכובדים לפיסיקה ותחת שיפוטם. ובנוכחות קהל פתוח של תלמידים מבתי הספר שעלו לגמר.

התחרות היא על שם פרופ' דרור שדה (פיזיקאי בעל שם עולמי בתחום האסטרופיסיקה). במהלך הגמר התלמידים נדרשו לענות על שאלות פתוחות מורכבות ב-2 סבבים ושאלות שונות בתחום האסטרופיסיקה והפיסיקה המודרנית.

מקום ראשון זיכה את הזוכה במלגת לימודים לשנה הראשונה באוניברסיטה ששוויה 13,000ש"ח

מקום שני זיכה בפרס על סך 3,000 ש"ח

מקום שלישי זיכה בפרס על סך 2,000 ש"ח

אורי  אסולין הגיע למקום הרביעי המכובד וכפסע בלבד היה בינו לבין המקום השלישי .

רכז מגמת פיזיקה בביה"ס ברוך הכלר , אשר ליווה והדריך את אורי בכל שלבי התחרות : "אורי הביא כבוד גדול לביה"ס בפרט ולעיר ראשל"צ כולה , אורי הינו תלמיד מוכשר ביותר ואני צופה לו עתיד גדול ".


בברכה,
סילביה נאור
רכזת שווק מקיף ח'

13 ביוני 2011