הישג לעיריית ראשון לציון בעתירה להפחתת הארנונה להיי-טק בעיר

  בג"צ הורה לשרי הפנים והאוצר להסביר מדוע לא מאפשרים להפחית תעריפי הארנונה להיי-טק בעיר

הישג בעליון לעיריית ראשון לציון. ביהמ"ש העליון החליט היום (יום ב') לתת צו על תנאי בעתירת עיריית ראשון לציון נגד שרי הפנים והאוצר להפחתת תעריף הארנונה החל  על מפעלי הייטק בעיר.

במסגרת העתירה, שהוגשה כבר לפני כשנתיים, טוענת העירייה להפלייתה לרעה לעומת ערים אחרות באזור המרכז, שזכו בשנים עברו ואף לאחרונה ממש (הוד השרון) להפחתה המבוקשת.

ראש העירייה, דב צור, בירך על החלטת העליון ואמר כי מדובר בהתפתחות חיובית שמקדמת אותנו למטרה, "החזון להפוך את ראשון לציון למרכז העסקים של ישראל קורם אט-אט עור וגידים. אנו רואים בביסוס תעשיית היי-טק בעיר צעד חשוב, הן לפיתוח העיר, והן כמענה לתושבי העיר הרבים העובדים בתחום זה, שנאלצים 'להיתקע' מידי יום בפקקים האינסופיים מן העיר ואליה".

צור הדגיש, כי העירייה איננה מבקשת לפגוע ברשויות אחרות חלשות יותר, אלא לקבל פיסה הוגנת מעוגת ההיי-טק בארץ, ולעשות זאת באמצעות תעריף ארנונה אטרקטיבי.

 עו"ד אופיר ארגמן, בא כוח העירייה, אומר כי "משמעות מתן הצו, היא כי בית המשפט מוצא כי עתירת העירייה מבססת לכאורה עילה לקבלת צו מוחלט, וכי הנטל עובר על השרים להראות מדוע אין להפחית את תעריפי הארנונה להייטק בעיר".

תעשיית ההיי-טק בתחומה של העיר ראשון לציון מהווה כיום רק 1% משטחי התעסוקה בעיר. העירייה מבקשת שתעריף החיוב יהא 46.01 ₪ למ"ר במקום התעריף התקף: נכס עד 500 מ"ר 104.52 ₪ למ"ר, נכס מעל 500 מ"ר 92.92 ₪ למ"ר.

 כתבה: טליה סומך,דוברת העירייה

24 בינואר 2012