שמחים לבשר לתושבי ולסוחרי רחוב רוטשילד

  העבודות ברחוב מתקדמות בקצב מהיר מהצפוי  וכבר השבוע יפתח קטע הרחוב עד לרחוב הגפן

במסגרת פיתוח וחיזוק העיר הותיקה, החלו בחודש שעבר עבודות לחידוש התשתיות ברחוב רוטשילד בעיר. במסגרת העבודות יוחלפו תשתיות הביוב והתיעול העירוני בקטע שבין רחוב ז'בוטינסקי לרחוב שפרינצק ומיד לאחר מכן יחל פרויקט "שפת רחוב" לחידוש מראה הרחוב כולו. כעת מסתמן כי העבודות מתקדמות בקצב מהיר מהצפוי וכי מלבד החלק הראשון של העבודות אשר הסתיים מוקדם מהצפוי, כעת נראה שגם החלק השני של העבודות מתקדם בקצב מהיר ויסתיים מוקדם מן הצפוי. במסגרת זאת, ביום חמישי הקרוב, צפוי להיפתח רחוב רוטשילד בקטע שעד רחוב הגפן, מוקדם כחודש מהצפוי.

כמו כן, סמנ"ל התפעול בעירייה, איתן דורון, האחראי בין השאר, גם על הפרויקט ברוטשילד, מציין כי מעתה במהלך העבודות בצמתים החשובים יפתח נתיב אחד לסירוגין לתנועת רכבים פרטיים.

מלבד חידוש התשתיות העבודות ברחוב תכלולנה הרחבת המדרכות וריצופן מחדש, שדרוג מערכת התאורה, בדיקת היתכנות להוספת מקומות חנייה, נטיעת עצים והצבת ריהוט רחוב חדש, כגון, ספסלים, פחי אשפה, תחנות אוטובוס וכדומה.

ראש העירייה, דב צור: "אני מודע היטב לקשיים העולים כתוצאה מהעבודות ברחוב ולכן אני מקפיד לסייר בו פעמיים בשבוע כדי לוודא כי העבודות מתבצעות על פי הלו"ז. אנו שמחים כעת לבשר לתושבים ולסוחרים כי העבודות מתקדמות מהר מן הצפוי. לצורך כך, העמדתי את כל האמצעים הדרושים ולא חסכתי במשאבים על מנת להשלים את העבודה מוקדם ככל האפשר".

 עוד הוסיף צור:"רוטשילד הוא העורק המרכזי של העיר, כך היה עוד מראשית ימי המושבה וכך גם היום. במסגרת ההשקעה בעיר הותיקה וחיזוק מרכז העיר, אנו משקיעים ברחוב מתחילתו: שימור בית הכנסת הגדול ופיתוח כיכר המייסדים, שדרוג המדרחוב - שיהפוך לשדרה פתוחה, מעוצבת ומזמינה, ובהמשך, חידוש פני הרחוב. בעתיד, כחלק מתכנית המתאר העתידית, הרחוב צפוי אף להתחזק ולהפוך לרחוב עירוני שחוצה את העיר ממזרח למערב עד לחוף הים, שיהווה מרכז מסחר, תרבות ופנאי אשר יחבר את כל חלקי העיר".

 באשר לאופי העבודות, כאמור, בשלב ראשון יבוצע חידוש תשתיות הביוב והתיעול בקטע הרחוב הרלוונטי, במהלך תקופה זו ייסגר הכביש לתנועת כלי רכב ותחבורה ציבורית, אך המדרכות יהיו פתוחות למעבר הולכי רגל.נציין, כי בחלק השלישי של העבודות, מרחוב רמז ועד רחוב שפרינצק, יפתח מסלול אחד לסירוגין כדי לאפשר תנועת תחבורה ציבורית בקטע זה.

בסיום עבודות התשתית, יחלו עבודות לחידוש מראה הרחוב, אז ייסגרו המדרכות לסירוגין, כלומר צד אחד יהיה פתוח למעבר הולכי רגל ובצד השני תהיה הגבלה, אך תישמר הגישה לבתים ולבתי העסק, וגישה לפריקה וטעינה.

הפרויקט כולל גורמים עירוניים שונים שעובדים יחד, תאגיד המים מניב מתחיל את העבודות ומיד אחריו נכנס מינהל שפ"ע (שיפור פני העיר) לעבודה במדרכות. את התכנון לרחוב המחודש מבצע אדריכל העיר, אבנר אקרמן, יחד עם צוות מתכננים, ולטיפול בכל סידורי התנועה והחנייה ברחוב הראשי של העיר התגייסו מהנדס התנועה העירוני והחברה לביטחון. את הפרויקטים של שפת רחוב ופיתוח העיר מרכז סמנכ"ל התפעול בעירייה, איתן דורון, שאמר "מדובר בפרויקט מורכב שמחייב התגייסות של גורמים רבים שיעבדו בתיאום וביעילות. אנו מודעים לכך שהעבודות מפריעות למהלך החיים התקין ברחוב ולכן נערכנו כמיטב יכולתנו על מנת למצוא הסדרי תנועה וחנייה למשך התקופה. ראש העירייה הורה להעמיד את כל האמצעים הדרושים ולא לחסוך במשאבים על מנת להשלים את העבודה מוקדם ככל האפשר. בכל שאלה או בעיה התושבים מוזמנים לפנות למוקד העירוני 106 24 שעות ביממה. אנו מודים לתושבים ולבעלי העסקים מראש על ההבנה ועל שיתוף הפעולה".

 כתבה:  יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

30 ביולי 2012