בעקבות עתירה של חמי דורון לבג"צ על מינוי המועצה הדתית:

בית המשפט העליון קבע כי לא נפל כל פגם בהחלטת מועצת העיר. השופטים לדורון: "אינך תומך את טענותיך ל"קונספירציה" בראיות אלא בכתבות בעיתון"

לאחרונה התקיים דיון בבית המשפט העליון בעתירתו של מר חמי דורון לביטול החלטת מועצת העיר ראשון לציון למנות הרכב לכהונה במועצה הדתית ולביטול החלטת המועצה הדתית למנות את מר אלון מליחי כראש המועצה הדתית. במסגרת עתירתו העלה מר חמי דורון טענות שונות כנגד החלטת מועצת העיר, לאחר שהחל משנת 2004 לא מונה הרכב למועצה הדתית. שופטי בית המשפט העליון לא השתכנעו מעתירתו של מר חמי דורון בכל הנוגע לבחירת הרכב המועצה הדתית, ולא מצאו לנכון לקבל את טענותיו באשר ל"פגמים" אשר נפלו, כביכול, בהחלטה על מינוי הרכב המועצה הדתית. בית המשפט העליון אף העיר לדורון על כך שהוא מעלה טענות לא מבוססות כנגד מועצת העיר, ואינו תומך את טענותיו ל"קונספירציה" בראיות אלא בכתבות בעיתון.
במסגרת החלטת בית המשפט העליון מיום 8.2.11, נקבע כי הנושא היחיד שבית המשפט יבחן הוא את החלטת המועצה הדתית למנות את מר אלון מליחי כראש המועצה הדתית – סוגיה הנוגעת להליכי מינוי ראש מועצה דתית באופן כללי בכל הארץ ולא בראשון לציון בפרט. הכרעת בית המשפט העליון בעניין זה תינתן במסגרת פסק הדין הסופי בעתירה.
גורמים בעירייה מסרו כי חמי דורון הביך את עצמו בעתירה קיקיונית לבג"צ. מצופה היה כי אדם מנוסה כמוהו ידע כי לדיון בבג"צ יש לבוא עם הוכחות ולא עם תיאוריות קונספירציה מופרכות.
שופטי בג"צ גם הוכיחו כי דבריו המופרכים של דורון בראיון לתכנית הטלוויזיה "המקור" בערוץ 10, בה טען כי ראש העירייה נכנע ללחציו של אלי ישי, פשוט אינם אמת ואין מאחוריהן דבר, למעט תסכולו של דורון. אנו שמחים ששופטי בג"צ העמידו אותו במקומו, והוכיחו שוב כי עיריית ראשון לציון והעומד בראשה מתנהלים על פי חוק. 


כתבה: טליה סומך, דוברת העירייה 21.2.2011