הישג מצוין למערכת החינוך העירונית:

עלייה של 3.3% באחוז הזכאים לבגרות בעיר. העלייה בקרב תלמידי העיר הלומדים בה גבוהה אף יותר ועומדת על 7% בשנה האחרונה- מדובר באחת מהעליות הגבוהות בקרב הערים הגדולות.

ראש העירייה, דב צור:"ראשון תהיה בקדמת החינוך בארץ. מבטיח. אישית"

יש תמורה להשקעה העירונית בחינוך. בשבוע שעבר פרסם משרד החינוך את תוצאות הזכאות לבגרות לשנת הלימודים תשע"א. הנתונים מראים כי אחוז הזכאות לבגרות בעיר עלה ב-3.3 אחוז לעומת שנת תש"ע וב-7% לעומת תשס"ט. בשנת הלימודים תשס"ט תש"ע עמד אחוז הזכאות לבגרות על 61.635, בשנה"ל תש"ע עמד על 64.79% ואילו כעת עומד האחוז על 68.10%. במנהל החינוך אומרים כי מדובר בעלייה מרשימה וגאים מאוד על ההישג.

הנתונים מתייחסים לכל תלמידי י"ב הגרים ברשות, אלה הלומדים בה ואלה הלומדים מחוץ לה.
במינהל החינוך מציינים כי ישנן מספר סיבות לעלייה, הראשונה הגדלת ההשקעה העירונית בחינוך בצורה משמעותית:  תקציב החינוך נמצא השנה בשיא של השנים האחרונות ועומד כיום על כ-421 מיליון שקלים, לעומת כ-300 מיליון שקלים בשנת 2007 (תקציב משרד החינוך ותקציב העירייה).
מאז שנת 2008 נוספו מעל ל-49 מיליון שקלים להשקעה העירונית במערכת החינוך שעומדת על מעל ל-145 מיליון שקלים. כיום,  ההשקעה עירונית בכל תלמיד יותר מהוכפלה והיא עומדת על 3,600 ₪, לעומת 1,600 ₪ בשנת 2007".
משמעות המיליונים המושקעים, הם שעות תגבור לבתי הספר היסודיים-בהשקעה של 6.5 מיליון שקלים, לחטיבות הביניים ולבתי הספר התיכונים בהשקעה של 16 מיליון שקלים, במסגרתם ניתנו תוספת שעות למתקשים, לימוד בקבוצות קטנות, תכניות הכנה לבגרות, תכניות מצוינות וכלים נוספים שמאפשרים למנהלים ולמורים לתת לכל תלמיד את ההזדמנות הטובה ביותר להצלחה.
בנוסף, אומרים במינהל החינוך כי בשנים הללו נעשה רענון בשורות המנהלים ונושא החינוך עלה בסדר העדיפות העירוני לראש הרשימה.
ראש העירייה, דב צור, אמר:"פתחתי ביום חמישי את העיתון ושמחתי לראות שוב  את ראשון שלנו עם עלייה  גבוהה  בזכאות לבגרות, שנה שנייה ברציפות עם עלייה של למעלה מ-3% בשנה, מהעליות הגבוהות בקרב הערים הגדולות. העלייה בקרב תלמידי העיר הלומדים בה גבוהה אף יותר והעלייה בקרב הלומדים בתיכוני העיר הינה כ-7% בשנה האחרונה. אלו הפרות הראשונים של מאמץ אדיר והשקעה גבוהה במערכת החינוך העירונית של מחנכים, מנהלים, מינהל החינוך,  משרד החינוך ועיריית ראשון לציון, וזה כמובן בזכות בני הנוער שלנו שעשו חייל והשתפרו.
אבל זו רק תחילת הדרך. אנחנו חייבים להמשיך ולטפס ברמת החינוך שלנו ופרות ההשקעה עוד יבשילו  לנו בהישגים טובים יותר. ראשון תהיה בקדמת החינוך בארץ. מבטיח. אישית. 
צור ביקש להודות למנהל החינוך, למנהלים ולמורים ואמר כי "בעבודה משותפת, הוכחנו שאנו יכולים להצעיד את מערכת החינוך העירונית להישגים. כל הכבוד לכולם ויישר כוח".  

כתבה: יפעת חמו
סגנית דוברת עיריית ראשון לציון 27.8.2012