החברה לביטחון מחמירה את האכיפה נגד בעלי הכלבים שאינם מצייתים לחוק ולתקנות

 ראו הוזהרתם: 2 תושבים שנקנסו בשל העובדה שכלבם נמצא משוטט לבדו ברחוב, עתרו בערעור לבית המשפט, נמצאו אשמים והדוח-שולש!

החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי החלה בעת האחרונה להחמיר את האכיפה נגד בעלי כלבים אשר אינם מצייתים לחוק ולתקנות.

 במסגרת זו, ניתנו בחודש האחרון על ידי פקחי החברה לביטחון כ-246 דו"חות לבעלי כלבים אשר הפרו את החוקים והתקנות.

 נראה כי גם בבית המשפט לעניינים מקומיים בראשון לציון החליטו להחמיר את הענישה בנושא. לאחר שעתרו לבית המשפט 2 תושבים שקיבלו דוח בגין עבירה על איסור השארת בעלי חיים ושמירה עליהם, מצאה השופטת את השניים אשמים ואף שילשה את הקנס המוטל על עוברי העבירה. השופטת נימקה כי לעבירה זו חומרה רבה מאחר שכלבים משוטטים מהווים סכנה לציבור ועלולים לסכן את בריאות הציבור.

 לצד כל אלו, הקימה עיריית ראשון לציון פארקים לכלבים ברוב אזורי העיר על מנת לאפשר לבעלי הכלבים ולכלבים עצמם ליהנות מאזורים בהם יוכלו להסתובב חופשיים, ללא רצועה, ולעשות את הצרכים. כעת עומדים 9 פארקים לכלבים לרווחתם של בעלי הכלבים בעיר: פארק החורשה, פארק אבי האסירים, פארק רפפורט, פארק גן הזיכרון, פארק כצנלסון, פארק אקטיב, פארק חלום ראשון, פארק החצוצרה  ובחורשת פייס.

 מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות:"החברה לביטחון החלה להחמיר את האכיפה נגד בעלי כלבים שאינם מצייתים לחוקים ולתקנות בעיקר בשל העובדה שעברות מן הסוג הזה מהוות מטרד מהותי לציבור. צואת כלבים שאיננה נאספת, כלבים המשוטטים לבדם ברחוב ועברות דומות נוספות תגרורנה קנסות גבוהים. לא נקל ראש בנושא זה. גידול ומתן בית חם  לכלבים הם מעשים מבורכים, אך יש לקחת אחריות על בעלי החיים ולוודא כי אינם מפריעים או מזיקים לסביבה".

 

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, מוסיף:"כלבים משוטטים מפחידים את העוברים ושבים, עלולים לרוץ לכביש ולסכן נהגים והם עלולים להטיל גללים ברחוב ולסכן את בריאות הציבור. תושבים יקרים, אני מפציר בכם לקחת אחריות על בעלי החיים, לפקח עליהם, לאסוף את צואתם ולגדלם באופן שלא מפריע לביטחון ולסדר הציבורי בעיר".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

1 בנובמבר 2011