חגיגת יום העצמאות של ילדי הגנים העירוניים בבסיס מצל"ח צריפין

 

כמיטב המסורת:  זוהי השנה ה-24 בה מארח בסיס מצל"ח, המאומץ ע"י עיריית ראשון לציון, את ילדי הגנים העירוניים לקראת חגיגות יום העצמאות; ראש העיר, מר דב צור, הגיע לחגוג עם הילדים לשיר ואף לרקוד עמם

ביום ה', 5.5.11, חגגו ילדי הגנים העירוניים את יום העצמאות בבסיס מצל"ח במחנה צריפין. בסיס מצל"ח מאומץ על ידי עיריית ראשון לציון וחגיגות ילדי הגנים בו ביום העצמאות נחשבות למסורת של מעל ל-20 שנים. בחגיגות נכחו בין היתר, ראש העיר, מר דב צור, חבר הכנסת, מר שלמה מולא, ראש מנהל החינוך, אריאלה ישראלי, מפקד בסיס מצל"ח, אלוף משנה נחמיה סוקל מפקד הבה"ח, איציק דירי, מפקחת גני ילדים, יהודית גרין, והמנצחת על התזמורת כולה, מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי, שולמית זכאי.

בכל שנה נבחרות כ-25 כיתות גן המגיעות לחגוג את יום העצמאות בבסיס. החגיגות החלו בסיור ילדי הגנים והוריהם בתערוכת נשק בבסיס. עם תום הביקור בתערוכה התכנסו הילדים ואורחיהם לטקס חגיגי לכבוד יום העצמאות אשר כלל נאומים, הנפת הדגל, שירים וריקודים, הופעה של להקת "קול ראשון הצעירה", תפילה לשלום המדינה שבוצעה על ידי הילדים ומצעד דגלים של החיילים. בסיומו של הטקס התכנסו להרמת כוסית חגיגית ראש העיר, חבר הכנסת מולא, המפקדים, מפקחות גני הילדים  ובכירי העירייה. במעמד זה הוענקה, כבכל שנה, מתנה לבסיס המארח, והפעם, עץ זית מעוטר בברכות שציירו וכתבו ילדי גן "פלאי עולם".

ראש העיר מר דב צור, נשא דברים, איחל וייחל לשובו הקרוב של גלעד שליט הביתה והוסיף: "אירוח ילדי הגנים בבסיס מצל"ח מתקיים כל שנה, כבר מעל 20 שנה וזוהי מסורת מבורכת. חשוב לזכור כי מה שמייחד את צה"ל הוא היותו הצבא שלנו, הוא צבא העם. אנו עומדים בראש שנה חדשה של עצמאות מדינת ישראל, נקווה כי שנת עצמאות חדשה זו תביא עמה שלום ותהא זו שנת עצמאות שלווה ובטוחה עבור כל עם ישראל".

מפקד הבה"ח, איציק דירי, בירך גם הוא את פעילות יום הילד בבסיס מצל"ח וציין כי זוהי "פעילות שממלאה את היחידה באנרגיה וסיפוק לכל השנה, אולי יותר מכל אירוע אחר והבטיח כי המסורת תמשיך עוד שנים רבות". עוד הוסיף דירי כי: "מקווה הוא שהילדים הללו לא יאלצו להילחם לעולם, אך חשוב לזכור כי נכון לעכשיו הצבא נמצא כדי לשמור על כולנו".

הנכבדים אשר נשאו דברים הביעו תקווה כי ילדי הגן הללו יתגייסו בעתיד לצבא של שלום, ושלא יאלצו להלחם לעולם. אריאלה ישראלי, ראש אגף החינוך בעיריית ראשון לציון ציינה:"כאשר בני היה קטן, הייתי בטוחה כי עד שיגדל לא יהיה כלל צורך בגיוסו, והוא לא ישרת בצבא, אך בחלוף הזמן גם הוא התגייס לצבא והוא משרת את מדינתו כיום בגאווה גדולה".

בסיום הביקור העניק מפקד הבה"ח, איציק דירי, תעודת הערכה ממוסגרת לראש העיר, מר דב צור, והוקיר לו תודה על שנים ארוכות של אימוץ בסיס מצל"ח על ידי עיריית ראשון לציון.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה