בשבוע שעבר התקבצו דתיים וחילונים כאחד בחנוכת בית כנסת חדש ובהנחת אבן פינה לבית כנסת נוסף

  בעקבות דרישה מצד תושבי השכונה הקצתה העירייה שטח להקמת בית כנסת בשכונת נאות שקמה בעיר-בשבוע שעבר התקיים טקס הנחת אבן הפינה לבית הכנסת שיוקם במקום; מספר ימים לאחר מכן נחנך בית כנסת נוסף במתחם בית הספר סיני בעיר במבנה שהקצתה העירייה ואף סייעה לשפצו

 תושבי שכונת נאות שקמה, דתיים וחילוניים כאחד, הציגו בפני העירייה את  הצורך  בבית כנסת נוסף מפני  שהקיימים בשכונה מלאים עד אפס מקום. בעקבות פעילותם הנמרצת של התושבים ובעקבות סיור שערך ראש העירייה, דב צור, החליטה מועצת העיר להקצות שטח לבניית בית כנסת במקום.

בשבוע שעבר, התקיים טקס הנחת אבן הפינה בהשתתפות מאות מתושבי השכונה ובמעמד ראש העירייה, דב צור, סגן ראש העירייה, הרב אריה כהן, חבר המועצה, שמואל גמיל, רב בית הכנסת ורבני בתי הכנסת באזור. סגן ראש העיר, הרב אריה כהן אשר הנחה את הערב המרגש ציין את השוויונית הכנה אותה הביא ראש העיר מאז היבחרו בין חלקי הציבור ואת השינוי לטובה שחל מאז, הן בציבור הכללי והן בציבור התורני, המרגיש את יחסו האוהד של ראש העיר לכל תושב ללא הבדל, בצורה עניינית ומקצועית. הרב כהן הזמין את ראש העיר לקריאת מגילת היסוד של בית הכנסת לפני שהטמינה בבור היציקה שם הונחה אבן הפינה על ידי ראש העירייה וייתר המכובדים.

 מספר ימים לאחר מכן, נחנך בית כנסת נוסף על שמו של רבי שמעון בר יוחאי במתחם בית הספר  סיני לרווחת תושבי האזור, אשר לבקשתם הקצתה העירייה מבנה לצורך הקמת בית כנסת, לאחר תקופה ארוכה של מצוקת התושבים לתור אחר בית כנסת באזור. בחנוכת בית הכנסת השתתפו ראש העירייה,  דב צור וסגנו הרב אריה כהן, רב בית הכנסת, רבני השכונות ויו"ר ועד בית הכנסת, ניסן לוי אשר ציין את העזרה הרבה של העירייה שהובילה להצלחה בתחום שירותי הדת כמו חנוכת בית הכנסת.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"מדהים לראות כיצד מתקבצים תושבי השכונות, חילוניים ודתיים כאחד, סביב הרצון והצורך בבית כנסת שכונתי. מדובר בצורך של כלל התושבים והעירייה נושאת באחריות ועושה את כל המאמצים על מנת לספק צורך זה של תושבי העיר. אני רוצה לציין לטובה  האידיליה המתקיימת בין נציגי הציבור בעירייה ולהודות גם לנציגי הציבור הדתי, בתוך כך, גם לסגן ראש העיר, הרב אריה כהן, אשר מסייעים לי  להיענות לבקשות התושבים בנושאי הדת לפי הצרכים הנדרשים".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

28 בפברואר 2011