בן 14 חזר מאליפות השחייה בגרמניה עם 3 מדליות זהב

דב צור ואביב חלפון
  "יש לו שתי מטרות בחיים- להיות רופא ולהיות שחיין אולימפי"

נורית חלפון היא אמא גאה. בנה, אביב בן ה-14, הוא מצטיין שכבתי בלימודים ומצטיין עולמי בבריכה.

בישיבת מועצת העיר האחרונה הוא הוזמן לקבל תעודת הערכה על זכייתו בארבע מדליות באליפות השחייה בגרמניה

אביב חלפון נכנס לבריכה בפעם הראשונה בגיל 6 ומאז הוא לא עזב אותה. פעמיים ביום הוא מתעורר הרבה לפני חבריו לכיתה ויוצא לאימון. בחודש שעבר, בגיל 14 בלבד, הוא כבש עוד פסגה- שלוש מדליות זהב ומדליית ארד נוספת באליפות השחייה הבינלאומית שהתקיימה בברגצאברן שבגרמניה. בעיריית ראשון לציון ביקשו להביע את הערכתם להישג היוצא דופן והזמינו אותו ואת אמו, נורית, לישיבת המועצה בבניין העירייה. ראש העירייה, דב צור, בירך את השחיין הצעיר והתרשם מהרצינות והדבקות במטרה: "אני משוכנע שתגיע רחוק ואנחנו כאן לחזק אותך בדרך למשימה".

בתחרות השתתפו משלחות שחיינים מ-30 מדינות ברחבי העולם, כך שמדובר בהישג חסר תקדים ברמה הארצית ובוודאי המקומית. רק בשביל לסבר את האוזן, אביב הוא הצעיר מבין תשעת השחיינים שיצאו לתחרות במסגרת מכבי ראשון לציון ושחייני שער הנגב. התוצאות המדהימות שהשיג בגרמניה במקצה-100 חופשי ובמקצה-100 פרפר, עליהם קיבל את מדליות הזהב הנכספות, הן איטיות בכעשר שניות בלבד מהשיא הישראלי לבוגרים.

"הוא רוצה להגיע לאולימפיאדה" חושפת נורית את חלומו של בנה, אלוף ישראל לגילו במקצי המעורב והפרפר "הוא תמיד אומר שיש לו שתי מטרות בחיים, להיות רופא ולהיות שחיין אולימפי, אני מאמינה שהוא יגיע רחוק, המים הם חלק ממנו". נורית מספרת כי כבר מגיל צעיר הסובבים אותו זיהו את הפוטנציאל שלו בשחייה "ראו את הסגנון והרצינות שלו כבר מגיל קטן, גם בלימודים הוא מצטיין שכבתי." נורית מספרת שכל הבית מתגייס למען המטרה "קמים בבוקר, לוקחים אותו לאימונים, אבל הכחל מאהבה, הוא עושה את זה בכיף, אז שלא נדחוף אותו?"

 צילום: אריק מור

 כתביניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

6 במאי 2013