החלה בניית מקבץ הדיור לעולים

בתוך שנה תשלים עיריית ראשון לציון את הקמתו של הבניין ובו 200 יחידות דיור *
עלות הפרויקט, כולל פיתוח, נאמדת בכ-40 מיליון שקלים *
הבניין יבנה סמוך למקבץ הדיור הראשון שהוקם לפני כשש שנים

החלו העבודות לבניית מקבץ דיור לעולים ברחוב פריימן. מדובר במקבץ דיור שנבנה בסמוך למקבץ דיור ראשון שנבנה לפני כשש שנים. בבניין בן התשע קומות יהיו 200 יחידות דיור קטנות עבור עולים. עיריית ראשון לציון מובילה את בניית המקבץ באמצעות החברה הכלכלית ובסיוע המשרד לקליטת עלייה. היקף הפרויקט, כולל פיתוח, נאמד בכ-40 מיליון שקלים. העבודות צפויות להסתיים בתוך שנה. המקבץ ישמש לשיכון העולים בשכירות חודשית מוזלת לתקופות ארוכות. דמי השכירות למקבצי הדיור נקבעים על בסיס שומה, אשר מוזמנת על ידי משרד הקליטה.
הקמת המקבץ החדש הינה יוזמה עירונית שנולדה לפני ארבע שנים. במקביל, בתקופה האחרונה יזמה שרת הקליטה תכנית ארצית להקמת 5,000 יחידות דיור לקשישים עולים, וכך התחברו היוזמות יחד, כאשר משרד הקליטה מסייע במימון הפרויקט. מקבץ הדיור ייקרא על שמו של ד"ר יורי שטרן ז"ל.
שרת הקליטה, סופה לנדבר, אמרה כי לא כל ראשי הערים במרכז הרימו את הכפפה כל כך מהר. לא מעטים אמרו שהם אינם רוצים את האוכלוסייה הקשישה והמבוגרת בעיר שלהם "זה לא מובן מאליו שאנחנו מקימים את זה בראשון לציון".
בעירייה מסבירים כי תכלית היוזמה היא לסייע לעולים ככל שניתן, במיוחד לאור מצוקת יוקר הדיור בארץ ובפרט בעיר, כאשר באופן טבעי, הבעיה חמורה יותר בקרב ציבור העולים החדשים. עוד אומרים בעירייה כי אומנם  אין זהו פתרון כולל לבעיה, אך זהו פרויקט נוסף  מפעילות העירייה בנושא דיור בר השגה. נציין כי רק לאחרונה פרסמה העירייה מתווה לדיור לצעירים ומתכוונת לצאת בקרוב בשיווק דירות קטנות במחיר נמוך ב- 25% ממחיר השוק. מדובר ב-40 יחידות דיור בשלב הראשון, ועלות דירת שלושה חדרים מוערכת בפחות ממיליון שקלים.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון  5.8.2013