בשורה אמיתית להורים

 כבר השנה יתארך יום הלימודים בכלל גני הילדים בעיר עד השעה 14:00

בשנת הלימוד תשע"ב יצטרפו כלל גני הילדים בעיר לרפורמת אופק חדש; במסגרת התוכנית יתארך יום הלימודים בגנים עד השעה 14:00

 החל משנת הלימודים הקרובה, תשע"ב, יצטרפו כלל 245 גני הילדים בראשון לציון לרפורמת אופק חדש. במסגרת הרפורמה, יוארך יום הלימודים בגן בחצי שעה, עד השעה 14:00 בימים א'-ה'. מטרת התוכנית היא שינוי בתפיסת הזמן המוקדש לחינוך וניצול שעות הפעילות באופן מתוכנן ומושכל תוך חיזוק מערכת החינוך הקדם יסודי.

כניסת הרפורמה תאפשר תוכנית עבודה בקבוצות לילדי הגן, כאשר פעם בחודש תקיים הגננת פגישה אישית פרטנית עם כל ילד, תיתן מענה פרטני לילדים בעלי צרכים ייחודיים ותקיים מפגשים עם ההורים לצורך דיווח אחר התפתחות הילד. המענה הפרטני יגביר את תחושת השייכות והמסוגלות של הילד ותחזק את הקשר שבין הגננת לבין הילד. תוכנית העבודה החדשה תפתח בקרב הילדים מיומנויות חשיבה ולמידה, תקדם רכישה של כישורים ומיומנויות חברתיות ותתרום להתפתחותו האישיותית של כל ילד. התוכנית אף תהווה הזדמנות לקידום והעמקת הלמידה של הילדים בגיל הרך.

בתמורה להארכת יום הלימודים תקבלנה גננות בעלות תואר אקדמי תוספת לשכר בשיעור של 16%, והיקף משרתן יעמוד על 30.3 שעות שבועיות. סייעות הגנים תהיינה זכאיות לתוספת שכר של 5%.

לעומת זאת, גננת שאיננה אקדמאית תיאלץ להשלים את השכלתה האקדמאית בתוך ארבע שנים ממועד הצטרפותה לרפורמה ושכרה יעמוד על 90% משכרה של גננת אקדמאית. עם השלמת התואר האקדמי יוחזרו לגננת באופן רטרואקטיבי ההפרשים המגיעים לה.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "בכל פעם שיש לנו הזדמנות להוסיף השקעה או שעות למערכת, אנו עושים זאת בשמחה, לכן נכנסנו לפרויקט "אופק חדש" שמוביל משרד החינוך. אנחנו מבינים שתוספת חצי השעה הזאת היא עוד חצי שעה משמעותית להורים, וגם תורמת תרומה משמעותית לילדים".

 מנהלת אגף חינוך קדם יסודי, שולמית זכאי:"ברצוני לברך על כניסתם של כלל גני הילדים בראשון לציון לרפורמת אופק חדש. מלבד התועלת שצומחת להורי הילדים מהארכת יום הלימודים, אני רואה בכך הזדמנות נהדרת להעצים את ההשקעה בילדים כבר מגיל הגן. אין לי ספק שההשקעה בתוספת זמן איכותי עם ילדי הגן תניב תוצאות שייראו לעין כבר בכתה א'. בהזדמנות זו ברצוני לאחל בהצלחה לכל ילדי הגן ולהוריהם לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ב"

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

22 באוגוסט 2011