בית כנסת חדש נחנך בנווה דקלים

 

במעמד שר הפנים, אלי ישי, ראש עיריית ראשון לציון דב צור, רבנים מכובדים ו-1,300 מתושבי העיר נחנך בית כנסת חדש בשכונת נווה דקלים

בשבוע שעבר נחנך בעיר בית כנסת חדש בשכונת נווה דקלים. בית הכנסת נבנה בהשקעה של  5 מיליון שקלים, מתוכם 2.8 מיליון במימון העירייה והיתר נתרם על ידי תושבי השכונה. לטקס החנוכה הגיעו כ- 1300 משתתפים נרגשים, ביניהם, שר הפנים, אלי ישי, שהביע את התרשמותו מבית הכנסת החדש ומן "האירוח הנפלא" לדבריו, ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ממלא מקום וסגן ראש העיר, מוטי עג'מי, מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג, חברי מועצת העיר, ביניהם שמואל ג'מיל וחברי האגף לתרבות חרדית שסייעו בארגון האירוע, רבנים גדולים ומכובדים, תושבי השכונה והעיר.

 בית הכנסת החדש משתרע על כ-400 מטר שטח בנוי ומונה שלוש קומות: מרתף, קרקע ועזרת נשים, שנבנו בסטנדרטים ארכיטקטוניים גבוהים לרווחת תושבי השכונה.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"אני שמח ומברך על פתיחתו של בית הכנסת החדש בשכונת נווה דקלים. כמות האנשים שהגיעו לטקס החנוכה מדגימה את מהות בית הכנסת עבור תושבי השכונה. נפלא לראות את החיבור של תושבי השכונה לבית הכנסת השכונתי כמוקד קהילתי מחבר ומאחד".

עוד הוסיף צור: "השקעה בשירותי דת היא אחת מהנדבכים של תוכנית פיתוח העיר לשנים הבאות. 44 מיליון שקלים יושקעו בהקמת 10 בתי כנסת, מתוכם 3 לקהילה האתיופית בעיר, וכן, בהקמתם של 5 מקוואות".

בעת חנוכת בית הכנסת הוכנס להיכל ספר תורה מהודר, נוסף לספר תורה שהוכנס יום קודם לכן. בפועל נפתח בית הכנסת לפני חודשים מספר לתפילות תושבי השכונה וההיענות גדולה מאד, מספר בני גלילי, תושב נווה דקלים ויו"ר וועד בית הכנסת:"אולם נווה דקלים היא שכונה חילונית ביותר אך אני יכול לומר שתושבי השכונה ציפו לבנייתו של בית הכנסת כי זה משמש עבורנו מרכז לחיים הקהילתיים. במסגרת הפעילות בבית הכנסת אנו מקדמים מעשים טובים ועזרה לזולת, חלוקת מצרכי מזון בחגים, קופות גמילות חסדים ועזרה לנזקקים". המוטו שמוביל את באי בית הכנסת, מספר גלילי, הוא מסורת ואחדות, החדרת ערכים לבני הנוער ושמירה על אחדות שכונתית.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

19 בספטמבר 2011