בית הספר "חצב" זכה בפרס חינוך ארצי

הזוכים בתמונה קבוצתית
  התוצאות מדברות בעד עצמן-יש תמורה להשקעה בחינוך - בית הספר "חצב" זכה בפרס חינוך ארצי

עם תקציב חינוך, שעולה מדי שנה בשלוש השנים האחרונות, עם שעות תגבור למתקשים, תוכניות למצטיינים והשקעה אדירה של תשומת לב, מערכת החינוך בראשון לציון ממשיכה  לקטוף הישגים

שר החינוך, גדעון סער העניק בתחילת השבוע (יום א') לעשרה גני ילדים ובתי ספר את פרס החינוך הארצי לשנת הלימודים תשע"ב. בין הזוכים, בית הספר לחינוך מיוחד "חצב" בראשון לציון. ראש עיריית ראשון לציון, דב צור ומנהלת בית הספר "חצב", פזית צור, עלו לקבל את הפרס משר החינוך, גדעון סער.

בתי הספר הזוכים נבחרו מתוך רשימה של כ-60 בתי ספר, שזכו להישגים הטובים ביותר השנה. ועדת השיפוט של הפרס מצאה כי המוסדות הזוכים הצטיינו בחינוך לערכים ולהישגים, בטיפוח התלמידים, בשילוב הקהילה בתוך הפעילויות החינוכיות, בשמירה על איכות הסביבה, תוך ראייה המשלבת אמונה, מקוריות ותחושה של ייעוד.

לתחרות הארצית, קדמה תחרות מחוזית בה קיבלו בית הספר "חצב" ובית הספר "אשכולות" בעיר, את פרסי החינוך המחוזיים. בית הספר "חצב" שהיה מועמד גם לפרס החינוך הארצי, זכה בתחילת השבוע.

 בית הספר "חצב", מרכז תלמידים  עם לקויות של פיגור בינוני וקשה, חלקם אף מתמודדים עם בעיות פיזיות קשות. בית הספר זכה בפרס על פעילותו לקידום ושיקום תלמידים הלוקים בפיגור שכלי בינוני ועמוק, שחלקם בעלי נכויות גופניות בדרגות שונות.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:" יש תמורה להשקעה בחינוך. אני גאה ושמח על זכייתו של בתי הספר "חצב", וחשוב מכל אני נרגש באופן אישי לראות כיצד ראשון לציון פוסעת בצעדים גדולים בדרכה להיות העיר המובילה בתחום החינוך בישראל. כרשות מקומית אנחנו עושים ונמשיך לעשות למען קידום התוכניות הבית ספריות ולמען טיפוח הסביבה הלימודית, שתהווה השלמה ראויה לעשייה הלימודית והערכית כמו זו בבית הספר "חצב"".

 מנהל אגף שירותי הפרט במנהל החינוך, ניסים כהן: "הזכייה בפרס החינוך הארצי הינה נקודת שיא מרגשת ! יש בה הכרה והוקרה לאומיים לפואמה הפדגוגית של בית ספר "חצב ". בית הספר חצב מאופיין בצוות מקצועי ומסור מאד בניהולה של פזית צור. הצוות מתמקצע בהתמדה, מגלה מחויבות גבוהה מאד כלפי כל תלמיד ותלמידה, תוך התאמת תכנית אישית-פרטנית על פי  צרכי הילדים. בית הספר נעזר בטכנולוגיות מתקדמות כגון "תקשורת תומכת חלופית" המסייע לילדים שאינם יכולים לדבר, לתקשר עם הסביבה".

 מנהלת בית הספר חצב, פזית צור:"אני שמחה ונרגשת לרגל קבלת הפרס. עבודה רבה מושקעת על מנת לפתח את עצמאות התלמידים, בחיי היום יום, ולסגל להם מיומנויות, על מנת לשלבם בחברה ובקהילה על פי יכולתם. דגש רב הושם על קידום תפקודי התלמידים בתחום המוטורי, הקוגניטיבי, הרגשי והתעסוקתי לשיפור איכות חייהם במשפחה ובקהילה. ברצוני להודות לצוות מורי ועובדי בית הספר על שיתוף הפעולה-גאה בכם על עבודתכם ומברכת אתכם על הזכייה בפרס הארצי".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

18 ביוני 2012