ממרכז קהילתי לבית תפילה

  בשל העומס בבתי הכנסת ביום כיפור , תפתח עיריית ראשון לציון את המרכזים הקהילתיים בעיר לתפילות

נוסף למרכזים  שנפתחו מידי שנה, בשל הדרישה הגוברת, מהשנה יפתח גם בית זרובבל חביב ויהפוך לבית כנסת ליממה אחת

עקב פניות תושבי העיר בדבר הצפיפות בבתי הכנסת ביום כיפור, תפתח עיריית ראשון לציון את היכל התרבות וחמישה מרכזיים קהילתיים שישמשו כבתי כנסת. השנה, לראשונה, ייפתח גם בית זרובבל חביב בעיר, על מנת לאפשר לכל אלו הרוצים בכך לקחת חלק בתפילות.

המרכזים שיפתחו בעזרתה של החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש יצוידו בארונות קודש, ברב ובכל הציוד הדרוש על מנת להפוך את המרכז לבית כנסת.

 המרכזים הקהילתיים שיפתחו לתפילות הם: קריית גנים, כרמים, נווה חוף, אשלים וקריית ראשון, שאף הגדילו לעשות ויפתחו במרכז גם מלונית למתפללים שיחליטו ללון במקום.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"כמידי שנה החלטנו גם השנה לפתוח מרכזים קהילתיים כדי להעניק לכל תושב בעיר את האפשרות לקחת חלק בתפילות. מהשנה, בשל הדרישה הגוברת, נפתח גם את בית זרובבל חביב. היתרון הגלום בפתיחתם של מרכזים אלו הוא אפשרותם להכיל מאות מתפללים בעת ובעונה אחת. בהזדמנות זו, אאחל גמר חתימה טובה לכל תושבי העיר".

 מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, אלי פולק:"מרגע שהחליט ראש העיר להיענות לבקשות התושבים, נרתמה החברה העירונית למשימה. המתפללים ייהנו מחלל מרווח ונעים ויוכלו להימנע מצפיפות התפילות בבתי הכנסת המאפיינת את הימים הנוראים".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

4 באוקטובר 2011