יום מודעות מיוחד בנושא בטיחות בדרכים בבית הספר "אחרון הבילויים"

אמא וילדה על מכוניות צעצוע

 

ביום המיוחד התנסו התלמידים במגוון אטרקציות בנושא המודעות לזהירות בדרכים:נהיגה עם משקפיים מיוחדות המדמות נהיגה תחת השפעת אלכוהול, התנסות במתקן סימולאטור המדמה מכונית מתהפכת, תחרות כרזות וסיסמאות ומגוון הרצאות מרתקות בנושא

 בשבוע שעבר נערך בבית הספר "אחרון הבילויים" בעיר יום מיוחד שהוקדש לנושא המודעות לבטיחות בדרכים. במסגרת יום המודעות, נרתם כל צוות החינוך בבית הספר עבור המטרה של חינוך התלמידים לזהירות בדרכים שערך לתלמידים מגוון פעילויות מעניינות, מאתגרות ויצירתיות בנושא.

בחצר בית הספר הוצבו שלושה מוקדים לפעילות חווייתית לפי שכבות הגיל. שכבות ז'-ח' התנסו ב נהיגת קרטינג במסגרת פעילות בנושא אלכוהול ונהיגה. התלמידים נהגו כאשר הם מרכיבים "משקפי אלכוהול" המדמות מצב של נהיגה בשכרות.

שיאה של הפעילות הייתה התנסות במתקן סימולאטור המדמה מכונית מתהפכת.  התלמידים התנסו במצבי התהפכות ונוכחו לדעת כי בזכות חגורות הבטיחות בהן נמנעה פגיעה לחלוטין והם הצליחו "להיחלץ" מהרכב בשלום.

במקביל לפעילויות אלה, הגיעו מתנדבי מועדון "אור ירוק", סניף ראשון לציון, והרצו במספר מוקדים בפני התלמידים. הפעילות שחתמה את האירוע הייתה הכנת כרזות בנושא זהירות בדרכים. כל כתה הכינה כרזה ובה סיסמא מעניינת ומקורית. בסופה  נערכה תחרות לכרזה המקורית ביותר.

 רכז זה"ב (זהירות בדרכים) בבית הספר, משה נחמני:"ביום זה אני רואה חשיבות רבה מאין כמוה להטמעת הנושא של זהירות בדרכים ושמירה על חיי אדם. בגילאים הללו, דווקא לפני קבלת רישיון הנהיגה,  התלמידים מתחברים מאוד לנושא הנהיגה הנכונה. אני בטוח שעלינו לחנך נוער  שמבין ולומד מהי הזהירות המתבקשת.

אני חייב לציין את מטה הבטיחות בעיריית ראשון לציון  בראשותו של מר ניסים נחמני, את מנהלת בית הספר רוויטל הירשפלד שתמכה ונרתמה ליום מיוחד זה ועזרה בגיוס המשאבים הנדרשים ואת תמיכתם של חברי לצוות בית הספר, אשר תרמה רבות להצלחת יום זה."

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

19 בנובמבר 2012