משלחת מפולין ביקרה בקריית החינוך "אמירים"

המשלחת מפולין
משלחת של אנשי חינוך מפולין בקריית החינוך השש שנתית "אמירים"

בשישי האחרון, התארחה בחטיבת הביניים "יצחק רבין" - קריית החינוך השש שנתית "אמירים", משלחת של אנשי חינוך מפולין. ביקור המשלחת נערך ביוזמתה של ד"ר מרים דוד, מרצה במכללת לוינסקי, הפועלת במשך שנים רבות על קשרי ישראל פולין.  חברי המשלחת הביעו התעניינות רבה בכל הנוגע למערכת החינוך בישראל,  וכן גילו סקרנות רבה בנוגע להערכות בית הספר בימי מבצע "עמוד ענן".

ראש אגף החינוך העל יסודי בעיריית ראשון לציון, דלילה אשכנזי, סיפרה לחברי המשלחת על העשייה הענפה של הרשות: הפעלת התכנית העירונית בנושא "חינוך להתנדבות", הקמת קבוצת פיילוט לפיתוח תעודת בגרות חברתית ערכית, על הערכות החירום בעיר בזמן מבצע "עמוד ענן" ועל הסיוע שהוגש לכל תושבי העיר, לרבות תלמידי בית הספר ומשפחותיהם.

מנהלת החטיבה, מיכל זינגבוים, הציגה בפני חברי המשלחת את חזון בית הספר, את התשתית הערכית עליה נשען בית הספר, על יוזמות ייחודיות של בית הספר ולסיום פרשה בפניהם את הערכותו המיטבית של בית הספר בזמני חירום בכלל ובימי מבצע "עמוד ענן" בפרט.

לסיום ניתנה הבמה לנציגי תלמידים ומורים מהחטיבה, אשר סיפרו על התחושות, החוויות והרגשות שעוררו בהם ימי המבצע בעיקר על רקע העובדה שנפילת הרקטה התרחשה בשכונת המגורים של חלק גדול מתלמידי החטיבה. 

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

4 בדצמבר 2012