דיפלומטים מהפיליפינים ביקרו בראשון לציון

המשלחת מהפיליפינים
בשבוע שעבר ביקרה בראשון לציון משלחת דיפלומטים מהפיליפינים, במסגרת הביקור הגיעו חברי המשלחת לחזות מקרוב בבניינים שנפגעו בעקבות נפילת הטיל בראשון לציון

 בשבוע שעבר ביקרה בעיר ראשון לציון משלחת של דיפלומטים מהפיליפינים. בין חברי המשלחת, שגריר הפיליפינים בישראל מר חנרוסו קאלונחה, השגרירה לשעבר וכיום סגנית מנהל מחלקת המזרח התיכון במשרד החוץ הפיליפיני, פטרונילה גרסיה, פקידי השגרירות וכתב עיתונות וטלוויזיה מהרשת המרכזית בפיליפינים, אשר ראיין את נציג אגף קשרי החוץ, אשר כהן, בנושא השואה וחלקה של ממשלת הפיליפינים בהצלת יהודים בתקופה זו.

הביקור החל באנדרטת ה "דלתות  פתוחות" בפארק הזיכרון בעיר, שהוקמה לפני שלוש שנים על ידי עיריית ראשון לציון ומטרתה לבטא את הוקרת עם ישראל ותושבי ראשון לציון לפיליפינים על מעשי ההצלה של אלפי יהודי אירופה בידי ממשלת הפיליפינים בזמן מלחמת העולם השנייה ופתיחת שעריה להגירת הפליטים היהודים למדינתם.

המשלחת קיבלה סקירה נרחבת על תקופת השואה ועל משמעות הצלת יהודים בידי אותם מעטים – אמיצים, חסידי אומות העולם וגורמים ממשלתיים דוגמת הפיליפינים. בהמשך ערכו חברי המשלחת ביקור בבית שספג פגיעה מטיל במתקפת הטילים האחרונה על העיר ראשון לציון.  האורחים התעכבו זמן רב במקום ואף שוחחו עם אחד הדיירים שנכח במקום. הדייר סיפר לחברי המשלחת על הסיוע אותו העניקה עיריית ראשון לציון וציין לשבח את התנהלותה של העירייה לאורף כל התקופה. העיתונאים והשגרירים קיבלו הסבר מפי נציג אגף קשרי החוץ,  אשר כהן, לגבי מהות המערכה הצבאית ומאבקה של ישראל כנגד הטרור. 

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

4 בדצמבר 2012