בני נוער מוכשרים

 

מועצת העיר העניקה תעודות הוקרה לבני נוער בוגרי קורס חילוץ והצלה לרגל סיום הכשרתם

ישיבת המועצה של עיריית ראשון לציון אשר התקיימה בשבוע שעבר, (ד) נפתחה בטקס מרגש אשר נערך לכבודם של כ – 13 בני נוער אשר סיימו לפני מספר ימים קורס חילוץ והצלה של פיקוד העורף. הקורס הינו יוזמה משותפת של האגף לטיפול וקידום נוער וצעירים במינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון, יחד עם פיקוד העורף בה"ד 16.

 13 בני נוער מבתי הספר השונים בעיר אותרו על ידי מדריכים של האגף לטיפול וקידום נוער וצעירים, מטעם התוכנית "עיר ללא אלימות", ונרתמו על ידם לפעילות החיובית במטרה למנוע מהם שוטטות ובטלה ברחובות העיר. הנערים הגיעו מדי שבוע במהלך שלושת החודשים האחרונים לבה"ד 16 של פיקוד העורף, במחנה צריפין, לקורס חילוץ והצלה של הפיקוד. הקורס המועבר להם כולל 11 מפגשים והוא מלווה על ידי 2 מדריכים מטעם התוכנית "עיר ללא אלימות" ובעזרתה של אביטל גולדברג האחראית על יחידת התיאום בין הצבא לקהילה.

הקורס המועבר לתלמידים נקרא "קורס מחלץ לכודים בתוך הריסות" והוא מקנה להם את הכלים והידע כיצד לפעול במצבי חירום וקריסה של מבנים בהם ישנם לכודים. בני הנוער הביאו לידי ביטוי את הידע והכלים שרכשו בקורס בתרגיל חירום עירוני, אשר נערך בראשון לציון במהלך חודש דצמבר ובו עזרו בחילוץ נפגעים בתרחיש הדמיה שנערך במסגרת התרגיל. בני הנוער מקבלים גם במהלך הקורס הכשרה של מגישי עזרה ראשונה כחלק כולל ממערך ההכשרה שלהם.

ראש העירייה  דב צור, הודה למפקדי בה"ד 16 ולמובילי הפרויקט ואמר: "אני שמח שנבנתה מסגרת שבה הנערות והנערים הללו יכלו לרכוש כלים, שיש בהם כדי לתרום לעתידם ולקהילה כולה. זהו שיתוף פעולה מבורך, שמדגיש את הקשר שבין צה"ל לקהילה. אני מברך את בני הנוער על ההתמדה ועל הנחישות וגאה בהם על סיום ההכשרה בהצלחה".

כתב: עו"ד ינון אדלר, ס.דוברת עיריית ראשון לציון