אנחנו מקימים את המרכז-אתם תחליטו איך הוא יקרא

הדמיה של מרכז הספורט החדש

עיריית ראשון לציון מקימה בימים אלו מרכז ספורט חדש וייחודי במערב העיר ומבקשת מהתושבים לבחור את שמו של המרכז

התושב שיציע את השם שיבחר יזכה בשני כרטיסים להופעה שתתקיים במסגרת פסטיבל ראשון לציון

בשבוע שעבר החלו עבודות בנייתו של המרכז שיכלול בריכות שחיה, חדרי כושר, חדרי חוגים וחדר ג'ימבורי גדול אשר ייבנה בסמיכות למכללה למנהל וישתרע על פני שטח של 20 דונם; בעמוד הפייסבוק העירוני תינתן לתושבי העיר האפשרות להחליט כיצד יקרא המרכז

בימים האחרונים, החלו עבודות בנייתו של מרכז הספורט החדש במערב העיר שצפויות להסתיים בעוד כ-18 חודשים. בעיריית ראשון לציון מבקשים לשתף את התושבים בתהליך לבחירת שם למרכז החדש. בימים הקרובים יוכלו התושבים להציג בעמוד הפייסבוק העירוני (עיריית ראשון לציון) רעיונות לשמות אשר יתאימו למרכז הספורט החדש. שלושת השמות שיקבלו את מרבית ההצבעות יעלו להצבעה סופית ואחרונה שתתקיים גם היא בעמוד הפייסבוק העירוני. השם   שייבחר בהצבעה זו ישמש כשמו של מרכז הספורט החדש.

 המרכז שנבנה בימים אלו במערב העיר ימוקם בסמוך למכללה למנהל, ישתרע על פני שטח של 20 דונם, עם 5,370 מ"ר שטח בנוי, בהשקעה של 45 מיליון שקלים ויכלול 2 בריכות שחייה מודרניות, האחת מקורה והשנייה חיצונית, חדר כושר משוכלל שיתפרש על פני 1,000 מ"ר ויתהדר במכשור חדשני ובמתקנים מתקדמים, חדרי חוגים לילדים ולמבוגרים, ג'ימבורי גדול וכן ג'קוזי מרווח.

ניצן פלג, מנכ"ל החברה הכלכלית, יזמית הפרויקט ומי שתבצע אותו,  אומר כי עד היום אף יזם פרטי לא לקח על עצמו את המשימה לבנות מרכז ספורט באזור מערב העיר. למעשה, אומר פלג, ישנם כ-80 אלף תושבים בשכונות המערב שלא יכולים ליהנות ממרכז ספורט בקרבת הבית. מכביש 4 מערבה ועד חוף הים, אין מרכז אחד עם בריכות שחייה וחדר כושר.

מרכז הספורט תוכנן על ידי אדריכל מידד גנדלר ממשרד אדריכלים V5, המתמחה בבניית מרכזי ספורט.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:" בעוד זמן קצר יוכלו תושבי מערב העיר ליהנות ממרכז ספורט איכותי, חדשני ומשוכלל בקרבת מקום מגוריהם. אמנם אנו משקיעים משאבים רבים בשיפור פני העיר הוותיקה אך מרגע שזיהינו את החוסר האקוטי במערב העיר נרתמנו, בעזרת החברה הכלכלית, לפעולה. בנייתו של מתחם הספורט והנופש תסתיים על פי התכנון בעוד כשנה וחצי. אני יכול לומר לתושבים כי המרכז יטבול בכרי דשא ובשטחים ירוקים, ייבנה ויאובזר בסטנדרט הגבוה ביותר בחדרי חוגים איכותיים, בחדר כושר עם המכשור החדיש ביותר, עם בריכות ברמה הגבוהה ביותר, שיעניקו למבקריו חוויית ספורט ונופש מיוחדת ומרגשת.

כעת, בצומת הזה, כאשר עלינו לקבל החלטה באשר לשמו של המרכז, ראינו הזדמנות לשתף את התושבים. אני מזמין את התושבים להשתתף בתהליך בחירת השם של המרכז, להתעדכן בחלופות המוצעות ולהשפיע".

 יו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית, יוסי שניר:"החברה הכלכלית זיהתה את החוסר, את כשל השוק ואת הצורך הקיים במערב העיר והחליטה, בעצה אחת עם ראש העירייה, דב צור, להרים את הכפפה. החברה תשקיע כל שנדרש בתכנון ובאבזור, בסטנדרטים הגבוהים ביותר, תבנה מרכז ספורט ראוי במערב העיר ותיתן מענה לאוכלוסייה המצפה לו".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

24 ביולי 2012