ברזיל בראשון לציון

תמונה עם ראש העיר
 בשבוע שעבר התארחה בעיר שגרירת ברזיל בישראל הגברת מריה אליסה ברנגואר, שבתום סיור בעיר נפגשה עם ראש עיריית ראשון לציון, דב צור

בשבוע שעבר התארחה בראשון לציון שגרירת ברזיל בישראל, הגברת מריה אליסה ברנגואר, מלווה בנספח לענייני תרבות וכלכלה מר גוסטבו דה סה.

הביקור החל בקבלת פנים שנערכה לכבוד השגרירה ב"בית יד לבנים" בעיר, שם נחשפה למשמעות המיוחדת שיש למוסד ההנצחה לחללי מערכות ישראל, וצפתה בתמונות הצעירים שנפלו על הגנת המולדת אשר לדבריה, ריגשו אותה עד מאד. בהמשך הביקור סיירה השגרירה לאתר ההנצחה לקורבנות השואה בעיר ראשון לציון, שם התעניינה בדברי הסבר על הטרגדיה של העם היהודי . בטקס שנערך במקום הניחה השגרירה זר פרחים בשם שגרירות ברזיל.

 בסיום הסיור בעיר הגיעה הפמליה הדיפלומטית ללשכת ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, שם זכו לקבלת פנים חגיגית בנוכחות חבר המועצה מחזיק תיק קשרי חוץ, מיכאל רייף, מנכ"ל החברה העירונית, אלי פולק, סמנכ"ל העירייה, חיה ברנפלד ונציג אגף קשרי החוץ בעירייה, אשר כהן.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, ברך את השגרירה ומלוויה, סקר בפניהם את התפתחותה של העיר ועמד על תכניות הפיתוח במישור הכלכלי והתרבותי. צור הדגיש את התכניות רחבות ההיקף שיהפכו את ראשון לציון למרכז העסקים של ישראל. כמו כן, הציג צור, את מערכת הכבישים ענפה המאפשרת נגישות גבוהה למרכזי המסחר והתעשייה ואת התוכניות להקמת מרכזי בילוי, תרבות ופנאי חדשים לרווחת התושבים.

צור  הדגיש שתכניות הפיתוח מהוות הזדמנות נאותה  למשקיעים שירצו  ליטול חלק בפרויקטים בעלי פוטנציאל עסקי מבטיח.

השגרירה ציינה בסיפוק את העובדה שניתנה לה ההזדמנות ללמוד על ראשון לציון עליה ידעה רק מעט עד כה והבטיחה להעביר מידע זה לברזיל במטרה לעודד תיירות ברזילאית בראשון לציון. במפגש, הביעו הצדדים רצון לפתח קשרי משקיעים בין ראשון לציון לברזיל וכן, קשרים בתחום התרבותי.

 השגרירה הבטיחה לסייע ככל יכולתה בשני הנושאים והביעה את רצונה  לבוא לביקור נוסף בעתיד הקרוב שיאפשר לה היכרות טובה יותר עם העיר.

 כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת העירייה

16 באוגוסט 2011