דבר אליי בפר"חים

ראש העיר מעניק את הפרס לסטודנטית
  העירייה העניקה מלגה של 1,000 שקלים נוספים למלגה המוענקת לסטודנטים תושבי העיר הפועלים בתכנית פר"ח

צור: "אנו מעניקים את המלגה המשלימה משום שזוהי השקעה בחינוך ובתרומה לקהילה- שתיים מן המטרות נעלות העומדות בראש מעיינינו"

בטקס שהתקיים בסוף השבוע שעבר באולם מופת בעיר, הוענקו ל-254 סטודנטים, חונכי פר"ח מהעיר ראשון לציון, מלגות משלימות, על סך 1000 ₪ כל אחת, זו השנה השנייה. המלגות המשלימות ניתנו לסטודנטים נוסף על המלגה אשר קיבלו מארגון פר"ח, על מנת לעודד מעורבות חברתית של סטודנטים, בתחום החינוך בעיר.

 נוסף למלגה המשלימה על סך 1000 ₪, סטודנטים מצטיינים הפעילים בתוכנית פר"ח קיבלו מהעירייה 500 ₪ נוספים. עשרת החונכים המצטיינים קיבלו מלגה משלימה כוללת על סך 1500 ₪ כל אחד. 

תוכנית פר"ח פועלת בעיר ראשון לציון מזה שנים רבות, במסגרתה חונכים הסטודנטים נערים ונערות בעליי קשיים בלימודים או קשיים חברתיים, ובתמורה מקבלים מלגה בגובה של 4,500 ₪ מטעם פרויקט פר"ח. בניתוח רב שנתי שבוצע על ידי העירייה בשנה שעברה, ניכר כי לא בלבד שמספר הסטודנטים המצטרפים לתוכנית פר"ח בעיר אינו גדל, הוא אף קטן. במטרה לעודד הצטרפות של צעירות וצעירים לפרויקט החשוב, החליט ראש העירייה ליזום שיתוף פעולה עם קרן ראשון לציון ותכנית פר"ח, ולהעניק מלגה משלימה על סך 1,000 ₪ למלגה אותה מקבלים מארגון פר"ח הסטודנטים הפעילים בתוכנית. המלגה הוענקה לסטודנטים, זו השנה השנייה.

 ראש העיר, דב צור, נשא דברים אל הסטודנטים ואמר:"הערב הזה כולו שלכם וכל כולו למענכם. דעו לכם, שאתם מקור לגאווה לעיר ראשון לציון. התנדבתם, השקעתם את מרב מרצכם למטרות מעורבות חברתית והפגנתם דאגה לחברה בה אתם חיים. זהו אינו דבר מובן מאליו- אתם קשובים לצורכי החברה- והערב הזה הוא תעודת הוקרה לכם. כמות הסטודנטים שיושבים כאן היום הינה ביטוי לעוצמה אנושית. אתם מהווים דוגמא מוסרית  לסביבתכם, ועל כך אנו מוקירים לכם תודה היום. אני בטוח כי הגמול האמיתי אותו לקחתם עמכם מן החוויה הזאת הוא הכרת התודה מצד הילדים להם עזרתם".

עוד הוסיף צור: "אנו משקיעים בכם את המלגה המשלימה משום שזוהי השקעה בחינוך ובערך ההתנדבות. לכן, אנו בימים אלו, אנו בעירייה מעבדים תוכנית במסגרתה יילמד ערך ההתנדבות כמקצוע בכל שכבות הגיל מהגן ועד יא'. כבכל מקצוע אחר, ילמדו תלמידי העיר, שעות ממשיות  במערכת, בנושא התנדבות והתרומה לקהילה. ראשון-לציון הינה סמל לחינוך איכותי, והיום אתם מוכיחים, כי הסולידאריות החברתית והערכים הנעלים של מעורבות חברתית, ציבורית ועזרה לזולת אינם מושגים שעברו מן העולם".

 צור הוסיף וביקש להודות לארגון פר"ח, לראש מטה מינהל החינוך,מאיר כהן, למנהל אגף שירותי הפרט בעיריית ראשון לציון, ניסים כהן ולמנהלת קרן ראשון לציון, ליליאן ללום, על שהובילו יוזמה מבורכת זו.

ראש מטה מינהל החינוך, מאיר כהן:"המחשבה שעמדה מאחורי מתן המלגה המשלימה הייתה עידוד הסטודנטים, תושבי העיר, למעורבות בתחום החינוך בעיר. קיווינו שהתוספת שתינתן על ידי העירייה תעודד מספר רב יותר של סטודנטים לפעול בתוכנית פר"ח המבורכת, שעיקרה מתן חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית".

 מנהלת קרן ראשון לציון, ליליאן ללום:"המהפכה החברתית שקורית בימים אלו-מתחילה מאיתנו. הסטודנטים החונכים בפרויקט פר"ח תורמים מזמנם וממרצם, אנשי הקהילה העסקית בעיר תורמים ומשתפים פעולה על מנת לסייע לאחר והערבות ההדדית, האכפתיות והקהילתיות שמפגינים כל הצדדים-זו הדרך הנכונה למהפכה החברתית הרצויה".

ללום הוסיפה כי ברצונה להודות לכל הגורמים המעורבים בפרויקט בשם קרן ראשון לציון, וכן להודות לרמי בז'ה על שתרם את אולם מופת לצורך המטרה החשובה.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

18 ביוני 2012