דירוג מצוין לתאגיד המים של ראשון לציון

 

חברת הדירוג הבינלאומית Standard & Poors מעלות דירגה את תאגיד המים של ראשון לציון - AA stable

 חברת הדירוג הבינלאומית Standard & Poors מעלות, דירגה לאחרונה את תאגיד המים של ראשון לציון, "מניב" ראשון בע"מ, ונתנה לה דירוג גבוה של AA stable. זהו הדירוג הגבוה ביותר לתאגיד מים בישראל.

 בדברי ההסבר לדירוג כתבו בחברה, כי הדירוג של מניב ראשון, תאגיד המים והביוב של עיריית ראשון לציון, משקף את מעמד החברה כמונופול מקומי בתחום העיר, מעמד אשר אינו צפוי להשתנות בעתיד הנראה לעין, תוצאות תפעוליות חיוביות שנתמכות על ידי מאפיינים סוציו-אקונומיים טובים של אוכלוסיית העיר, עודפי מזומנים, מינוף פיננסי נמוך יחסית ויחסים פיננסיים טובים.

החברה משיגה תוצאות תפעוליות משופרות כפי שמתבטא, בין היתר, בפחת המים נמוך העומד על כ- 6% בשיעור גביה שוטפת שעומד על כ-93% ושיעור גביה מוחלט העומד על כ-98%. תוצאות אלה מושגות על ידי השקעות בתשתיות, שיפורים טכנולוגיים ופעולות גביה ואכיפה אפקטיביות, והן נתמכות על ידי הרמה הסוציו-אקונומית הגבוהה יחסית של אוכלוסיית ראשון לציון. עוד ציינו כי החברה מציגה שיפור ביחסים הפיננסיים, אשר הינו תוצאה של יציבות סביבת הפעילות הפיננסית לצד המשך תשלומי החוב במועד וללא צורך במחזורו.

 ראש העירייה, דב צור, בירך על הדירוג המצוין ואמר כי הוא מקווה שתושבי העיר ראשון לציון גם יזכו השנה ליהנות מהיעילות של מניב. העירייה מתכוונת למשוך דיבידנד בסך 25 מיליון ₪ מרווחי חברת "מניב", המתאפשר בזכות הסכם הרשויות המקומיות עם הממשלה, והפטור שצפוי להינתן ממס על רווחי תאגידי המים. "לראשונה", מציין צור, "ייהנו תושבי העיר מהרחבת השירותים העירוניים בזכות רווחי החברה ויעילותה".

 מ"מ מנכ"ל תאגיד המים מניב, דני לב: "הדירוג הזה משקף את היכולות התפעוליות של התאגיד, אשר מנהל פרויקטים בהיקף של 147 מיליון שקלים בשנה. החברה נמצאת בתנופת פיתוח מתמידה וחסרת תקדים, במטרה לשפר כל העת את תשתיות המים, הביוב והתיעול בעיר ראשון לציון".  

 12 ביוני 2012