פעילות אקטיווית של סטודנטים מהחוג לעיצוב פנים למען קהילת השכונה

 

החוג לעיצוב פנים של המסלול האקדמי המכללה למינהל – יזם, וראש עיריית ראשל"צ – יממש:

לראשונה בישראל: ראש עיריית ראשל"צ יכריז כי בשכונת רמת אליהו תוקם "קליניקת מעצבים" –

פעילות אקטיווית של סטודנטים מהחוג לעיצוב פנים של המכללה למינהל למען קהילת השכונה - ללא תשלום

במסגרת "קליניקת המעצבים" יפעלו הסטודנטים בשכונת רמת אליהו ויחוללו שינויים בחזות המבנים בשכונה,

בשטחים הציבוריים ובחללי הבתים עצמם

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, יכריז השבוע כי ייתן יד למיזם מהפכני ראשון מסוגו - בשם "קליניקת המעצבים", שיזם החוג לעיצוב פנים של המסלול האקדמי המכללה למינהל. במסגרת קליניקת המעצבים, סטודנטים ומרצי החוג לעיצוב פנים יפעלו בשכונת רמת אליהו בעיר, במטרה לחולל שינויים בחזות המבנים בשכונה, בשטחים הציבוריים ובחללי הבתים עצמם, תוך שיתוף פעולה מלא עם הקהילה המקומית, וזאת – ללא תשלום, וכחלק מתכנית הלימודים.

 "הסיכוי של האוכלוסיות החלשות לצאת ממעגל ההזנחה הוא עיצוב ותכנון עירוני בעל אחריות חברתית", כך אומר מר דב צור, ראש עיריית ראשון לציון: "אני מברך על שיתוף הפעולה עם החוג לעיצוב פנים של המסלול האקדמי המכללה למינהל, המקדם הזדמנויות חדשות לקהילת רמת אליהו ותמיכה בצרכיהם הפיזיים".

 קליניקת המעצבים תושק במסגרת כנס "עיצוב ואחריות חברתית – מעצבים, קהילה, עיר", שיתקיים ב-6-7/1/2011 ביוזמת החוג לעיצוב פנים של המסלול האקדמי המכללה למינהל ובשיתוף עיריית ראשון לציון. במסגרת הכנס יידונו שאלות הנוגעות לקשר בין עיצוב, אדריכלות ואחריות חברתית ויגובשו דרכים מעשיות למימושו בשכונות ובקהילות בעיר.

כרמלה יעקובי וולק, ראש החוג לעיצוב פנים במסלול האקדמי המכללה למינהל: "המטרה היא ליצור חזון חדש של עיצוב שאינו מכוון לעשירים בלבד אלא לכולם. קליניקת המעצבים היא המסגרת דרכה ניתן לעסוק בצרכים שלא נענים בצורה מספקת על ידי השוק הפרטי, המדינה או הרשות המקומית".