בעקבות ההסלמה בדרום

צילום הפלייר מהעירייה על אופן ההתגוננות
 העירייה ערוכה לכל תרחיש ומחדדת את ההנחיות לתושבים

בעקבות האזעקה שנשמעה בשבוע שעבר (יום ד', 26.10.11), בראשון לציון וירי הרקטות והטילים מרצועת עזה לעבר ערי ישראל, התכנס מטה החירום העירוני, בראשות ראש העירייה, דב צור, וקיבל סקירה ממפקד הנפה של פיקוד העורף על הערכת המצב של הפיקוד בעקבות האירועים.

מן הדיווח עולה כי האזעקה שנשמעה בראשון לציון, הייתה אזעקת אמת, על אף שלא אירעו נפילות טילים בטווח של ראשון לציון או שכנותיה. עם זאת מדובר, להערכת פיקוד העורף, באירוע בודד ונכון לאותו היום, לא הייתה צפויה הסלמה במצב, לכן העיר נותרה במצב של שגרה. לצד זאת, מציינים בפיקוד העורף כי מצב זה יכול להשתנות ועל העירייה להיות ערנית ומוכנה למעבר ממצב של שגרה למצב של כוננות וחלילה חירום.

עיריית ראשון לציון מבקשת לחדד לתושביה, להיות מוכנים ולדעת היכן נמצא המרחב המוגן הסמוך למקום מגוריהם, עבודתם וכדומה, ובמצב של נפילת טילים על התושבים למהר, להיכנס למרחב מוגן ולשהות בו עשר דקות, אלא אם נשמעה אזעקה נוספת.

זמן הכניסה למרחב מוגן בעיר הוא דקה וחצי. במקרה חירום יש לפעול לפי הנחיות פיקוד העורף. במידה ויש עומס במוקד העירוני 106 ניתן לחייג למוקד פיקוד העורף 1207 מכל טלפון.

 העירייה, מצידה, בהובלת מנכ"ל העירייה ובאמצעות החברה לבטחון, נערכת ביתר שאת למצב חירום בעיר. במהלך השנה שעברה החלה חלוקת העיר למפקדות משנה על פי רובעים, שתואמו יחד עם גורמי החירום וההצלה, ביניהם פיקוד העורף, משטרת ישראל ועוד, ואף נערכו תרגילים שבדקו את תפקוד הרובעים שהוקמו, ובעוד כחודש יערך תרגיל נוסף בעיר.

ראש העירייה, דב צור, אמר כי "אם יש משהו שאנו למדים מאירועי השבועות האחרונים, זה שעלינו להיות מוכנים לכל תרחיש. אנו עושים את חלקנו ואנו קוראים לתושבים לעשות את חלקם".

באתר האינטרנט של עיריית ראשון לציון תוכלו למצוא את כל ההפניות הרלוונטיות למצב חירום- הפניה לרשימת המקלטים הציבוריים, הפניה לאתר פיקוד העורף :

www.rishonlezion.muni.il

למידע כיצד לפעול בשעת חירום ניתן להיכנס לאתר פיקוד העורף בכתובת הבאה:

http://www.oref.org.il

 

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

1 בנובמבר 2011