ראשונים בחינוך

דב צור ודר' סלי ממשרד החינוך

 מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך, ד"ר סולי נתן: "מערכת החינוך בראשון לציון הגיעה להישגים מדהימים-הדברים נעשים עם מעוף וראייה לעתיד"

בביקורה בעיר, סיירה ד"ר נתן במוסדות החינוך הקדם יסודיים והיסודיים בעיר, התארחה בלשכתו של ראש העירייה, קיבלה סקירה על הדגשים והתוכניות במערכת החינוך היסודי וברכה על הנעשה בעיר בתחום החינוך

החודש, הגיעה מנהלת מחוז המרכז של משרד החינוך לביקור בראשון לציון במטרה לבחון את הנעשה בעיר בתחום החינוך הקדם יסודי והיסודי. ביקורה החל בסיור במוסדות החינוך בעיר, לאחר מכן, בביקורה בלשכת ראש העירייה, דב צור, ניתנה לד"ר נתן סקירה מלאה של התוכניות הפדגוגיות, האתגרים והדגשים הניתנים במערכת החינוך העירונית ולבסוף התכנסו כל מנהלי החינוך הקדם יסודי והיסודי לסיכום הביקור.

הביקור נפתח בפתיחה חגיגית בבית הספר "אשכולות", שם הציגו מפקחות משרד החינוך את קווי היסוד ואת בסיסו של שיתוף הפעולה בין משרד החינוך לעיריית ראשון לציון. לאחר מכן התקיים סיור בגנים ובבתי ספר יסודיים בעיר ולסיום התכנסו במבואת העירייה ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, הד"ר נתן, ראש מינהל החינוך, ד"ר שוש נחום, מנהלת אגף חינוך קדם יסודי, שולמית זכאי, מנהלת אגף חינוך יסודי, מירי אור גוטפריד, מפקחות משרד החינוך, מנהלים ומנהלות הגנים ובתי הספר היסודיים בעיר. מירי אור גוטפריד, מנהלת אגף חינוך יסודי, הציגה את נושאי היעדים המשותפים לרשות ולמשרד החינוך: הבנייה חדשה של בתי הספר בעיר, שיפור התשתיות והסביבה הלימודית, פיתוח ייחודיות בית ספרית לקראת בחירה מבוקרת, רצפים פדגוגיים ועוד.

ראש העירייה, דב צור, אמר כי החינוך הוא נושא הדגל בתקופת כהונתו וכך ימשיך להיות. "בשלוש השנים האחרונות העלנו את ההשקעה העירונית בחינוך בעשרות מיליונים, והבאנו לכך שההשקעה העירונית פר תלמיד עלתה  מ-1,600 ₪ בשנת 2007 ל-3,400 בשנת 2012. אחוזי הזכאות לבגרות עלו בכ-12%, מערכת החינוך זוכה לתוספת של 80,000 שעות תגבור בשנה"ל הנוכחית לעומת לפני ארבע שנים, ובתי הספר שלנו זוכים בפרסי מצוינות. המדיניות שלנו ברורה, ואני שמח שההשקעה נושאת פרי". צור הודה לנתן על שיתוף הפעולה הפורה. 

ד"ר סולי נתן:" הביקור במוסדות החינוך בעיר היה פואמה פדגוגית של ממש, הפעילות בתחום החינוך נעשית בראשון לציון עם מעוף ועם ראייה לעתיד. היום בביקורי אני יכולה לומר כי אני גאה במערכת החינוך בראשון לציון שהגיעה להישגים מדהימים באמצעות פעילות ועבודה רבה.

מערכת החינוך בראשון לציון נמצאת היום במקום שונה. ציבור המנהלים הוא ציבור של מנהיגים שיודע היטב את עבודתו ויודע להנהיג.

מתקיים כאן שיתוף פעולה אמיץ עם המחוז,  לכל אחת מהמפקחות יש חלק במה שקורה במוסדות החינוך בעיר ואני בטוחה שיחד, נמשיך להוביל את ראשון להישגים מצוינים".

ד"ר נתן פנתה לדב צור והוסיפה: "דב, אני גאה בגננות ובמורים, במנהלים ובהישגים החינוכיים של ראשון לציון. אנחנו רואים את שביעות רצונם של ההורים וקהילת גני הילדים ובתי הספר".

 30 ינואר 2012