להיות אמא זה לא משחק ילדים

קבוצת התיאטרון הקהילתי לנשים "קצת אחרת" מעלה הצגה חדשה בהיכל התרבות המציצה אל תוך חמישה ימי הולדת של ילדי
משפחה אחת *

הקבוצה שהוקמה לפני שמונה שנים העלתה כבר ארבע הצגות, השתתפה בפסטיבלים ארציים לתיאטרון ואף זכתה בפרסים

" …רוצה להיות אמא! אמא שמצליחה לשלוט במה שקורה ולא נסחפת אחרי מה שצריך לעשות או מה שכולם אומרים. להיות אמא, זה לא אמור להיות כל כך מסובך!!". בשבוע הבא תעלה באודיטוריום היכל התרבות ההצגה "להיות אמא" של התיאטרון הקהילתי "קצת אחרת", קבוצה המורכבת מנשים המטופלות על ידי מינהל השילוב החברתי. 

ההצגה מציצה אל תוך חמישה ימי הולדת של ילדי משפחה אחת. החל בברית מילה וכלה ביומולדת 34. ההצגה חושפת שבכל גיל של הילדים מושג האימהות מאותגר ומבוקר על ידי קולות חיצוניים ופנימיים.

אמא, היא לכאורה הקשר הראשוני והטבעי ביותר שיש העומד במרכז ההצגה. בעולמנו, להיות אמא, כרוך בחשיפה באופן תדיר למדדים, ביקורות, ציפיות, רגשות אשם והטפות מוסר.

על הבמה עומדות שלוש עשרה אימהות – שחקניות שמשמיעות את קולן , ומעניקות לנו הקהל את הזכות להבין עוד משהו על עצמנו כפרטים וכחברה. לאורך ההצגה עולים הכמיהה והרצון לחזור למקום טבעי ופשוט יותר. מקום שבו להיות אמא זה לא עסק כל כך מסובך ולא נמדד כל הזמן על ידי החברה. 

התיאטרון מורכב מנשים אשר בחרו ונבחרו להשתתף בקבוצת התיאטרון, כחלק מדרך של העצמה והתפתחות. במובן זה ניתן לראות את התיאטרון הקהילתי ככלי מכוון שינוי- אישי, קבוצתי וחברתי מדי שנה, מצטרפות אל התיאטרון נשים חדשות, אשר ממשיכות יחד עם נשים ותיקות שכבר נמצאות בקבוצה.

פעילות הקבוצה מתאפשרת  בזכות שיתוף הפעולה בין המחלקה לעבודה קהילתית שבמנהל לשילוב חברתי, הרשות העירונית למלחמה סמים והחברה העירונית. את הקבוצה מנחים ומביימים לאורך השנים רועי טל ונטע נדב. הקבוצה העלתה עד עתה ארבע הצגות וזכתה להשתתף בפסטיבלים ארציים לתיאטרון וזכתה בפרס מיוחד בפסטיבל "כל הארץ במה" 2011.

התיאטרון הקהילתי הוא אחד הפרויקטים הייחודיים אשר מופעלים על ידי המחלקה לעבודה קהילתית שבמינהל לשילוב חברתי, החברה העירונית והרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול.

כל המעוניין בכרטיסים להצגה מוזמן לפנות למזכירת המחלקה לעבודה קהילתית, אתי ויצמן, בטלפון 03-9689909 או במייל EtiV@rishonlezion.muni.il, עד לתאריך 19.3.2013.

כתב: יניב אוחנה , סגן דוברת עיריית ראשון לציון

18 במרץ 2013