תחרות לקבלת הצעות לעיצוב אלמנט כניסה לעיר

העירייה פתחה בתחרות לעיצוב מיצג לכניסות העיר 

עיריית ראשון לציון הכריזה לאחרונה על תחרות לעיצוב מיצג לכניסות העיר. המיצג שייבחר יוצב בכל אחת מהכניסות לעיר ויהווה נקודת ציון לכניסה וליציאה מהעיר

העירייה פרסמה לאחרונה "קול קורא" המכריז על תחרות לעיצוב אלמנט ייחודי שיגדיר את הכניסות השונות לעיר .

התחרות פתוחה לאדריכלים, אדריכלי נוף, פסלים, אמנים ומעצבים סביבתיים. מטרת התחרות היא לעצב אלמנט אחיד, מיצג, שיוצב בכל תשע הכניסות לעיר ויהווה נקודת ציון שתציין את הכניסה לעיר.

בקול הקורא שפרסמה העירייה, צוין כי על האלמנט להשתלב בכל אחת מהכניסות לעיר שלהן מאפיינים שונים. על האלמנט להיות פיסולי חזרתי, ייצוגי ואנכי, כך שייראה למרחוק הן להולכי הרגל והן לנוסעים ברכב. עוד ביקשה העירייה כי האלמנט יבטא תוכן ורעיון מאפיין לעיר ראשון לציון.

על המציעים להגיש את הצעותיהם עד ליום ה-15 ביולי. בתום בחינת ההצעות, תבחר וועדת השיפוט 6 הצעות סופיות, אשר יוזמנו להציג בפניה את הרעיונות. לגמר יעלו 3 הצעות, כאשר לזוכה במקום הראשון יוענקו 20 אלף ₪, לזוכה במקום השני יוענקו עשרת אלפים שקלים ולזוכה במקום השלישי יוענקו חמשת אלפים שקלים.

בצוות השיפוט יקחו חלק ראש העירייה, דב צור, המשנה לראש העירייה, חבר המועצה רז קינסטליך, יועץ התוכן לעירייה, הלל פרטוק, מהנדס העיר, אדר' אלי יהלום, אדריכל העיר, אדר' אבנר אקרמן, מנהלת תחום אמנות חזותית ואוצרת העירייה, אפי גן, אדר' אמיר קולקר מצוות תכנית המתאר של העיר, ורות אורנבך, אמנית תושבת העיר.

ראש העירייה, דב צור, אמר כי הגיעה העת שלעיר יהיה אייקון ברור וייצוגי אשר יבהיר לתושבי העיר ולמבקרים בה שהם בתחומי העיר ראשון לציון. צור: "העיר צמחה בשנים האחרונות והתפרשה לאזורים נוספים. המטרה שלנו היא לייצר אלמנט אחיד אשר יוצב בכניסות לעיר וייצור גבולות נראים וברורים לעיר, באופן שיהא מזוהה איתה ואף יחזק את ערכיה".

מהנדס העיר, אדר' אלי יהלום, שמרכז את העבודה, אמר כי "פתיחת הנושא לתחרות מיועד למצוא רעיונות חדשים וחדשניים שיביאו לידי ביטוי את ערכיה ומורשתה של העיר, יחד עם מאפייניה הפיזיים המיוחדים. אנו מצפים ומקווים למגוון רב של הצעות שיאפשר לנו להתחדש במיצג מרשים שיפאר וייחד את כניסותיה הרבות של העיר ."

חומר רקע הכולל הסברים נוספים, ציון הכניסות, פורמט ההגשה, שלבי התחרות הפרסים והקריטריונים לשיפוט מפורטים  בקישור הבא http://www.rishonlezion.muni.il/Documents/elementdesign.pdf

 בכל שאלה ניתן לפנות לגב' נועה פלג, אגף תכנון עיר בטלפון : 03-9547592    או במייל: noap@rishonlezion.muni.il

הגשת ההצעות עד לתאריך 15.7.13