אליעזר והגזר גרסת הכלבים

שני כלבי לברדור
אחרי ששני כלבי לברדור הסתבכו זה בקולר של השני וגרמו לחנק של אחד מהם,  הוזעקו עובדי התברואה שעברו במקרה ברחוב, אחר כך גם השכן הגיע וכשכלום לא עזר, הוזעק פקח מהשירות הוטרינרי שחתך את הקולרים והציל את הכלבים

דרמה בבית משפחת פרץ בראשון לציון. שני כלבי המשפחה, Snow וארצ'י, שיחקו יחד בחצר הבית, כשלפתע אחד הכלבים הכניס את ידו לקולר של השני. התוצאה: ארצ'י נחנק ו- Snow עם רגל קשורה וחשש לנמק ואף שבר. יללות הכלבים העירו את הבעלים, מתן פרץ, שיצא לחצר בבהילות ומיד זיהה את מקור המצוקה. פרץ חיפש כלים לחיתוך הקולר, אך מכיוון שמדובר בשרשרת ברזל, כל ניסיונותיו עלו בתוהו. "הם היו בלחץ ולא הפסיקו ליילל, ההשתוללות שלהם החמירה את המצב שכן בתזוזותיו של snow הוא חנק יותר ויותר את ארצ'י".

פרץ החל לחבק את שני הכלבים בחוזקה כדי שלא יחריף המצב, בינתיים עצרה ברחוב הסמוך משאית לפינוי אשפה של העירייה, פרץ זעק לעבר עובדי התברואה שיגיעו במהרה והם עזבו הכל וחשו לחצר הבית עם ארגז כלים שהיה ברשותם, אלא שגם אז התברר שהכלים שבידם לא מספיק קשיחים כדי לפרוץ את הקולר. בשלב הזה גם השכן שמע את זעקות השבר של הכלבים וניסה לסייע בכלים שבביתו, לצער כולם גם אלו לא סייעו והזמן החל להיגמר עבור ארצ'י שממשיך להיחנק. פרץ משחזר "התקשרתי לאמא שלי שעובדת במקרה במכון הוטרינארי, והיא הזעיקה את הפקח של השירות הוטרינארי בעירייה, הוא מייד הבין מה הבעיה ובאמת הגיע מהר מאוד". הפקח יגאל אוחנה הגיע עם קטר לכבלים עבים (תוכי) ושחרר את שני הכלבים. "אני לא רוצה לדעת מה היה קורה לו הייתי מגיע מאוחר יותר" סיפר אוחנה, "זה מקרה נדיר, פעם ראשונה בתפקיד שלי שנתקלתי בו".

פרץ מספר שלאחר ששוחררו הכלבים לקח להם עוד כמה שעות עד אשר התאוששו לגמרי "מאותו יום החלפנו את הקולרים שלהם לבטיחותיים יותר עם קליפס. אני לא רוצה לדמיין מה היה קורה אם לא היינו בבית באותו היום".

 

דוברות העירייה

31 בדצמבר 2012