רחוב אלקלעי מצטרף ל"שפת רחוב"

הרחוב השביעי שמצטרף לפרויקט ההתחדשות העירוני "שפת רחוב"  משתרע לאורך כ-800 מטרים. הוא ייהנה מחזות חדשה, שיפור ובטיחות התשתיות

הרחוב השביעי שמצטרף לפרויקט החידוש העירוני "שפת רחוב" הוא רחוב אלקלעי בשכונת רמב"ם המשתרע לאורך כ-500 מטרים. רחוב זה מצטרף לשורת רחובות שבהם העבודות החלו, בניהם רחוב אברבנאל, רוטשילד, הגדוד העברי, ויניק, שפטל ויברבוים.

על פי התוכניות הצפויות לרחוב, יתבצע שדרוג במערכת התאורה, ריבוד כביש, ריצוף מדרכות, הצבת מתקני ריהוט רחוב, הסדרת גן משחקים בפינת רחובות קארו, הסדרת חניות ועוד.

פרויקט "שפת רחוב" הינו חלק מתוכנית הפיתוח של העיר לשנים 2011-2014, לפיו צפויים מספר רחובות בעיר לעבור שדרוג וטיפול בחזות הרחוב בהשקעה של 150 מיליון שקלים. מדובר בשדרוג רחובות העיר מן הפרט הקטן ביותר ועד לפרטים הגדולים: ריצוף הרחוב, שילוט הרחוב, מיקום מפרצי חנייה, צבע מדרכה ועוד. למעשה בתוך זמן קצר באופן יחסי, הרחובות עוברים מהפך דרמטי בחזותם מבלי לאבד את אופיים.

ראש העירייה, דב צור: "לפני פחות מחצי שנה התחלנו את הפרויקט העירוני, וכבר היום הוא מקיף שבעה רחובות והיד עוד נטויה. אל מול מאמצינו לסיים את העבודות בהקדם, אנחנו לא מתפשרים על איכות וגימור העבודות."

אדריכל העיר, אבנר אקרמן, הדגיש כי העבודות במסגרת פרויקט "שפת רחוב" מבוצעות בעזרת חומרי הגלם האיכותיים ביותר אשר מיועדים לשמור על חזותם לאורך שנים.

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

21 באפריל 2013