פלמינגו ילידי החי כיף בראשון לציון

תמונה של פלמינגו משוטטים בחי כיף
 

בשעה טובה בקעו בעונת ההטלה 2011, ראשוני גוזלי פלמינגו בכיר בחי כיף, גן החיות ראשון לציון; להקת הפלמינגו הבכיר בחי כיף היא להקת הפלמינגו היחידה בין גני החיות בישראל שבונה קינים, מקננת ומתרבה

 בחי-כיף חיה להקת פלמינגו מעניינת במיוחד. גרעין הרבייה של הלהקה הובא ממצרים לאחר חתימת הסכם השלום. מספר שנים לאחר מכן, החלו  הפלמינגו לקנן, ועם השנים, הלהקה הכפילה ואף כמעט שלשה את עצמה.

 במהלך תקופה זאת, אף הועברו פלמינגו צעירים לגני חיות אחרים בישראל וחלק מהלהקות המפארות את חצרות גני החיות הללו, הם "צברים", ילידי ראשון לציון.

 התהליך שעברה הלהקה בראשון לציון איננו מובן מאליו כלל וכלל. לא קל להרבות פלמינגו ולא  ידוע מה היא השיטה שבעזרתה זה מצליח. וכך, בגני חיות רבים מנסים שיטות שונות, חלקן מפתיעות. גני חיות מסוימים מציבים מראות בחצרות מאחר ואחת הסברות היא שכאשר  הפלמינגו מקבלים תחושה שהלהקה גדולה זה מדרבן אותם למצוות פרו ורבו. בגני חיות אחרים בונים להם קינים מלאכותיים בהנחה שהליך זה ידרבן אותם להתרבות.

 בשורה התחתונה, עדיין לא נמצאה השיטה הנכונה. לעיתים זה מצליח אך לרוב, לא!להקת הפלמינגו הבכיר בחי כיף בראשון לציון היא להקת הפלמינגו היחידה בין גני החיות האחרים בישראל שבונה קינים, מקננת ומתרבה.

 שלוש שנים של ציפייה מורטת עצבים, בה לא התרבו הפלמינגו, וחשש שמא הלהקה לא תשוב לקנן הסתיימו בהתרגשות רבה עת בקעו שש ביצים בשנת 2010.

 בגן החיות חי כיף מקווים  כי המגמה תמשיך וכי תהיינה עוד הרבה בקיעות מוצלחות בעתיד של בעל חיים מיוחד ומקסים זה.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה