הוחלפו כל גגות האזבסט במוסדות החינוך בעיר

 הבטיח וקיים: לאחר שהבטיח ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, להחליף את כל גגות האזבסט במוסדות החינוך בעיר, קיים את הבטחתו והשלים את המשימה בהשקעה של 2.5 מיליון

משנכנס לתפקידו, הבטיח ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, לדאוג להחלפת כל גגות האזבסט במוסדות החינוך בעיר בהם קיימים עדיין גגות מסוג זה, משום שחומר האזבסט מוגדר כמסוכן לבריאות. ואכן, בחודשים האחרונים הושלמה עבודת החלפת כל גגות האזבסט במוסדות החינוך בעיר. על בתי הספר בהם הוחלפו הגגות נמנים בתי הספר נעמ"ת, בית יעקב, חופית, ידלין ועוד.

 נושא גגות האזבסט העסיק במשך שנים ארוכות את תושבי העיר, מאז הוצא השימוש בו מחוץ לחוק. למרות חוות הדעת שפרסם המשרד להגנת הסביבה, כי גגות העשויים אזבסט אינם מהווים סכנה לבריאות – כל עוד הם במצב שלם ולא מתפורר במגע ידני, עלה לא פעם מצב גגות האזבסט שתוחזקו באופן שוטף, לדיון ציבורי.

בפרויקט החלפת גגות האזבסט של עיריית ראשון לציון הושקעו כ-2.5 מיליון שקלים במסגרת תוכנית שיפוצי הקיץ במוסדות החינוך בעיר שבוצעה ברובה על ידי מנהל שפ"ע בראשותו של ראובן הרשקוביץ.

את הסרת גגות האזבסט ביצע קבלן מיוחד מטעם העירייה שאושר על ידי המשרד לאיכות הסביבה אשר מפקח על התהליך כולו. בשל הסכנה הבריאותית, מוטמן האזבסט במטמנות ייחודיות בתהליך מיוחד בהתאם להנחיות המשרד לאיכות הסביבה .

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"לא נחסוך בבריאותם של הילדים. גגות האזבסט מסוכנים לבריאות. עובדה זו ידועה לכל ועדיין במשך שנים לא נעשה שום טיפול בנושא. מבחינתי, לא ניתן היה לדחות יותר את החלפת הגגות המסוכנים ולכן פעלו עובדי מנהל שפ"ע במרץ ובמהירות, על מנת להסיר את גגות האסבסט בבתי הספר-הנושא עמד בראש סדר העדיפויות והטיפול בו לא נדחה".

 כתבה: יפעת חמו,סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

24 באוקטובר 2011