נחנך גן גבעתי להנצחת לוחמי החטיבה תש"ח

 

עשרות לוחמי תש"ח ובני משפחותיהם השתתפו בחנוכת הגן.

ראש העירייה, דב צור, אמר בחנוכת הגן: "נפל בחלקנו הכבוד להצדיע ללוחמים שבזכותם אנחנו כאן היום"

 עיריית ראשון לציון ממשיכה במדיניותה לטפח ולקדם מרחבים ירוקים לפעילות ספורט ופנאי עבור תושבי העיר. השבוע חנך ראש העירייה, דב צור, את גן גבעתי שהינו אתר הנצחה על שם חמישה גדודי הלוחמים של החטיבה בתש"ח.  עלות הקמת הגן נאמד בכמיליון שקלים ושטחו משתרע על פני חמישה דונם וכולל פינות ישיבה, פארק לכלבים, מתקני כושר וכמובן אנדרטה לזכר לוחמי גבעתי מגדודי תש"ח.

ראש העירייה, דב צור, אמר בחנוכת הגן: "נפל בחלקנו הכבוד להצדיע ללוחמים שבזכותם אנחנו כאן היום, נהנים מהגן היפה הזה שישרת את תושבי האזור ויתמלא בשמחה וצחוק של ילדים".

בחנוכת הגן השתתף גם מנכ"ל העירייה, תא"ל במיל' פרנקו גונן ועשרות לוחמי תש"ח ובני משפחותיהם שעבורם היה זה רגע מרגש מאוד. נציג הלוחמים, סעדיה גיסיפן (84), סיפר "כל מפגש של הלוחמים הוא עוצמתי ומרגש, זו חוויה מיוחדת במינה, כל אחד מספר איך אחד הציל את השני".

אומנם עברו 65 שנים מאז הצטרף סעדיה לגדוד 52 וקיבל מספר אישי בן ארבע ספרות בלבד, אבל הוא זוכר את המלחמה היטב "עד היום אני מרגיש את המלחמה בעצמות שלי".

סעדיה השתתף בלחימה העזה על רכס העיבדיס הסמוך לקיבוץ נגבה היום. הפלוגה קיבלה פקודה לבלום את המצרים בכל מחיר. בלילה שלפני הלחימה נערכו החיילים וחפרו בעזרת כידונים ורובים בורות. בשש בבוקר החלה ההפגזה, 17 לוחמים מהפלוגה נהרגו בקרבות. כשהגיעה פלוגה להחליף את סעדיה וחבריו, נורה סעדיה בגבו ופונה לבית החולים על ידי מפקד הפלוגה שלו שלמה להט (צ'יץ) לימים ראש עיריית תל אביב. היום סעדיה הוא אב לשלוש בנות, סבא לשמונה נכדים וסבא רבא לשני נינים.

כתב: יניב אוחנה, סגן  דוברת העירייה

11  במרץ  2013