הכירו את הגננות החדשות

  בשבוע שעבר התכנסה נבחרת הגננות החדשה של העיר לרגל פתיחתם של 34 כיתות גן נוספות כבר באוגוסט הקרוב

 בעקבות החלטת הממשלה לאפשר חינוך חינם החל מגיל 3, תפתח עיריית ראשון לציון 34 גני ילדים חדשים כבר באוגוסט הקרוב; העירייה ערוכה, המבנים בבנייה והגננות החדשות כבר בתהליכי הכשרה מתקדמים לקראת פתיחת שנת הלימודים

 בעקבות החלטת הממשלה לאפשר חינוך חינם החל מגיל 3, פועלת עיריית ראשון לציון בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להיות מוכנה מהר ככל האפשר למהלך ולקלוט כמות גדולה ביותר של ילדים כבר בשנת הלימודים הקרובה. במסגרת זאת, התכנסו בשבוע שעבר נבחרת הגננות החדשה של עיריית ראשון לציון. הגננות קיימו את המפגש הלימודי השלישי, במסגרתו למדו את הנהלים בעיר, את ייחודיות העיר ואת התוכניות החינוכיות המופעלות בה.

 בעירייה מוסרים, כי בפתיחת שנת הלימודים הבאה 34 כיתות גן חדשות ייפתחו לטובת ילדי שנתון 3 ו-4 ואותן יאיישו גננות מוסמכות שתהיינה ערוכות היטב למהלך, לאחר שיעברו בקיץ תהליך הכשרה מקיף על ידי משרד החינוך והאגף לחינוך קדם יסודי בעיריית ראשון לציון.

במינהל החינוך מציינים, כי מעצם הקמת הגנים נחסך לכ- 1300 בתי אב בעיר ראשון לציון, להם ילדים בגילאי 3 ו-4, כ 18,000 ₪ לשנה, שהיא עלות ממוצעת של גן פרטי.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: " לשמחתנו, אנחנו עומדים בקצב וכבר באוגוסט הקרוב יעמדו לרשותנו 30 גני ילדים נוספים". צור הוסיף, "זה לא מספיק לספק את המבנים, אנו נדרשים לצוות מקצועי מהמעלה הראשונה וכידוע, בנושא החינוך אנחנו לא מתפשרים. לכן, העירייה מקיימת מפגשים לימודיים מקיפים לקראת פתיחת השנה עם הגננות החדשות בשיתוף משרד החינוך. נכשיר אותן ברמה הגבוהה ביותר כדי שיתמצאו בתוכניות הייחודיות לעיריית ראשון לציון ויישמו אותן על הצד הטוב ביותר. כעיר שמעמידה את החינוך בראש סדר העדיפויות, ומכירה בקשיים של הזוגות הצעירים להתקיים תחת הנטל הכלכלי הכבד של החינוך בגילאים 3-4, גייסנו את כל המשאבים העירוניים, כמעין מבצע מיוחד, על מנת להיערך בזמן לתת מענה הולם לכל הילדים וההורים בעיר לאפשר לכל ילדי שנתון 4 ו-3 להירשם לגנים העירוניים".

 מנהלת אגף חינוך קדם יסודי, שולמית זכאי:"האגף לחינוך קדם יסודי שותף להיערכות הלוגיסטית המורכבת לפתיחת 34 כיתות גן חדשות. המבנה הופך להיות גן ילדים חי ופעיל רק כאשר נכנסים אליו הילדים והצוות החינוכי.עשינו את כל המאמצים לגייס את הגננות הטובות ביותר ואני מאחלת להן בהצלחה".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

9 ביולי 2012